Láng Évi kérdése:

Miért jobb a Fundamenta lakástakarék, mint az Otp lakástakarék?

Figyelt kérdés
Miben különböznek egymástól?
2011. aug. 31. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Javítson ki valaki ha tévedek, de én úgy tudom pl., hogy a fundamentát más bankokkal is variálhatod, az otp-t, pedig csak otp-vel. Nekem van olyan rokonom, aki mindkettőt végigjárta, azt mondta a fundamenta nagyon macerás volt, az otp simábban ment, az otp javasolta inkább.

Az a baj, hogy az otp-vel szemben elfogult vagyok, nagyon nem szeretem őket, ezét én már alapból nem mennék oda.

2011. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettőnél van többféle konstrukció. A legolcsóbb hitelt adó az a Fundamentánál van, a legjobb kamatot adó pedig az OTP-nél.
2011. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
70%

A másik nagy dolog, meg hogy ha kis hitelre van valakinek szüksége, akkor az OTP a legcsekélyebbre is rak jelzálog jogot, a Fundamenta viszont csak bizonyos összeg felett, magyarán tényleg jobban kombinálható hiteleknél.

A másik része pedig, az a 3 betű akinél én elvből nem kötök semmilyen szerződést, ez pedig az OTP, a drágaság és a rossz ügyfélszolgálat miatt.

2011. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még várok hozzászólásokat. Kíváncsi vagyok még több véleményre és konkrétumokra is, ha van vkinek tapasztalata bármelyikkel kapcsolatban.
2011. aug. 31. 22:45
 5/12 anonim válasza:
44%
Hogy értsd a válaszom először elmondom a miböl is áll össze egy megtakaritás a fundamentánál. Egy magatakaritási időszak ami minimum 4 év és egy előfinanszirozási időszak ami a 4 év után még 56 hónap. A megtakaritási időszakban félre teszel mondjuk 20000 forintot. Igy 4év mulva összegyülik a támogatással együtt 1300000 forint kb. Az előfinanszirozás 3,9%ra ad neked még 1900000 forintot. Ez az otpnél 4,9% a fundamentánál 3,9%. A fundamentánál bármikor felveheted a téged megillető 3,22 milliót előre, az otpnél nem.
2011. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az előző azért erősen csúsztat. Egyrészt az a 3,9% és 4,9% kamat az nem a THM, az ennél magasabb. Ugyanakkor igaza van, hogy a Fundamentánál ez alacsonyabb, de a Fundamentánál ugyanakkor 1% az állami támogatáson felüli betéti kamat, míg OTP-nél 1,5 vagy 3%, attól függően melyiket választod(magasabb betéti kamatnál a hitelkamat is magasabb lesz). Szóval szerintem ha valaki a végén nem akar hitelt felvenni, annak OTP, aki akar annak Fundamenta.


A másik, ami csúsztatás, hogy a Fundamentánál bármikor előre fel lehet venni. Igen, csak ezt áthidaló hitelnek hívják, és akkor magasabb a hitelkamat is.

2011. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekünk Otp-s volt,és minden rendben volt.Lakásfelújításra kellett .
2011. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

nem jobb egyik sem a másiknál.

Most az egyik elengedi a nyitási díjat, így szerintem érdemes azt választani jelenleg.

2011. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés megfogalmazása hibátlan. Tényleg jobb. És hogy miért? Nagyobb múlt, nagyobb tapasztalat, nagyobb tulajdonosi tőkeerő, mint Magyarország államadóssága, korrekt ügyintézés, saját személyi bankár, csak úgy a teljesség igénye nélkül. :) Nincs apró betűs akció, nincs sorban állás a bankfiókban, ahol hol Manyika a kettes pultnál, hol Gizike a négyes pultnál nem fogja érteni, miről beszélsz. Bocsánat, kicsit elragadtattam magam. Első ránézésre külső szemlélő hamar rámondja, hogy nincs különbség. Erről az tudna mesélni, aki már itt is, ott is volt ügyfél. Valami oka azért csak van, hogy tömegesen vett át élő szerződéseket a Fundamenta, amihez az ügyfél kérése és a PSZÁf jóváhagyása szükséges.
2012. okt. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kapo1588 ***** válasza:
ez a nyitási díj meg... igaz h az otp és az erste is van amikor akciózik hogy elengedi a díjat,de ha később pl akad egy negyed év amikor nem tudsz fizetni akkor késedelmes fizetés esetén rögtön felszámolják mint KTG-t... Így lesz a megtakarításból kötelezettség. én tavaly Fundamentát nyitottam és teljesen elégedett vagyok vele.
2012. okt. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!