Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos manapság...

Mennyire biztonságos manapság a bankszámlaszám megadása?

Figyelt kérdés
Ha valaki ismeri az alapvető személyes adataimat (név, lakcím, stb.), plusz a számlaszámomat, akkor lehetséges, hogy ezen adatok ismeretében valaki leszívja a bankszámlámat? Szeretném támogatni a WWF-et (ez egy környezetvédelmi szervezet, ha valaki nem ismerné). Az utcán keresett meg ezzel a lehetőséggel egy önkéntes, és elkérte a személyes adataimat, plusz a bankszámlaszámomat, amit nem adtam meg, mert nem is tudtam fejből, illetve mert megijedtem, mert keringenek városi legendák a bankszámlaszámokkal való visszaélésekről. Csoportos megbízási szerződés volt a srácnál, ami ugye elvileg elég biztonságos, viszont magánszemélyek is visszaélhetnek az adataimmal, a számlaszámommal... Milyen visszaélések lehetségesek? Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 28. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
a munkáltatód is tudja ezeket az adataidat ;)
2011. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Bocipók ***** válasza:
74%
A számlaszámod egy csomó helyen megadhatod, azzal nincs semmi. A PIN kódodat ne add meg senkinek!
2011. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%

Jól tetted, hogy nem adtad meg!

Csoportos beszedési megbízással bármikor, bármennyi pénzt leszívhatnak a számládról. Nem is értem, hogy itt mit akartak ezzel, szolgáltatóknál szokás ilyen megbízást megadni, hogy a számlákat automatikusan vonják.

2011. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, tudnál erről pontosabb információkat adni, vagy van valami konkrét sztorid? Vagy te is csak úgy hallottad valakitől, és azt adod tovább?

Egyébként a WWF egy világszintű szervezet, nem is azzal van nekem a gondom, hanem hogy magánemberek jegyzetelik a kis adataimat.

A munkáltatóm meg gondolom nem fogja visszavenni a fizetésemet, bár nyilván ez sem lenne egyedüli precedens. :)

Köszi mindenkinek! De ha van valaki, aki esetleg a bankszakmában dolgozik, és tud pontos információkat adni, azt megköszönöm...

2011. ápr. 28. 23:14
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként ez egy rendszeres, havi utalás lett volna adományozás címén. A pénzösszeget meg én határoztam meg, de őszintén szólva, az - 1000 - mögé még simán be lehet írni egy nullát...
2011. ápr. 28. 23:15
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Konkrét sztorim nincs, de azt biztosan tudom, hogy csoportos beszedési megbízással bármikor levehetnek a számládról, bármekkora összeget, kivéve ha a felhatalmazásban összeghatár is meg van adva.


Ha rendszeres havi összegről volt szó, akkor már értem, hogy miért ezt a megoldást forszírozták.


Azt nem állítom, hogy ez esetben is csalásról vagy szélhámosságról volt szó, de én akkor is inkább utalgatnék egyénileg, akkor és amennyit éppen szeretnék és nem adnék erre a célra csoportos beszedési meghatalmazást.

2011. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan megadhatod nekik. Én a Greenpeace-t támogatom ilyen módon már évek óta, soha nem volt semmi problémám a dologból. Ráadásul a netbankon látom a megbízást és bármikor tudom módosítani. Ha valaki átírná 10000-re, akkor két másodpercbe telna visszaállítani 1000-re, vagy ha nagyon felhúzom magam rajta, akkor törölni az egész megbízást.

A másik dolog: egy ekkora szervezet nem engedheti meg magának, hogy ilyen piti csalásokkal, mint bankszámlával való visszaélés, hiteltelenné tegye magát. Szerintem nyugodtan add meg nekik a számot, ha támogatni akarod őket.

2011. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

78% -os akkora baromságot ír, mint egy ház...


Azzal, ha valaki tudja a neved és a számlaszámod SEMMIT sem tud kezdeni. SEMMIT az ég világon. Maximum utalni tud neked pénzt, levonni nem!


A csoportos beszedési megbízás meg nem úgy működik, hogy valaki kitölti az adataiddal, beadja a banknak az meg mint a katonatiszt fizet... Szép is lenne. Neked engedélyezned kell a saját bankodban a csoportos beszedési megbízást.

Pl. nekem a számláról meg a T-Home befizetésem. Kitöltöttem (ÉN) a csop. besz. megbízási papírt, amit eljuttattam a banknak ALÁÍRVA (szintén ÉN), ráírva, hogy mennyi pénzt engedélyezek havi átutalásra. És mindjárt az első hónapban el is lett cseszve, mert a T egyszerre számlázott egy törthónapot (2 nap) + a köv. hónapot, a bank meg vissza is dobta a beszedésit, mondván nincs ennyire engedély.


Tehát nem kell betojni, ha valaki tudja az adataidat azzal nem lehet visszaélni. Neked kell személyesen intézkedni egy csoportos beszedésnél, ott meg aki nem teljesen agyhalott az megadja a banknak, hogy MAXIMUM mennyit emelhetnek le havonta az igénylők. Mert ha ezt nem szabod meg, az olyan, mint az aláírt de üresen hagyott csekk...

2011. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Nyugodtan megadhatod. Max utalni tud rá, az meg gondolom nem probléma.
2011. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"78% -os akkora baromságot ír, mint egy ház... "


Úgy látom neked nehezen megy a szövegértelmezés. Fuss neki mégegyszer, hogy mit írt a kérdező, aztán okoskodj!

2011. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!