Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos manapság...

Mennyire biztonságos manapság a bankszámlaszám megadása?

Figyelt kérdés
Ha valaki ismeri az alapvető személyes adataimat (név, lakcím, stb.), plusz a számlaszámomat, akkor lehetséges, hogy ezen adatok ismeretében valaki leszívja a bankszámlámat? Szeretném támogatni a WWF-et (ez egy környezetvédelmi szervezet, ha valaki nem ismerné). Az utcán keresett meg ezzel a lehetőséggel egy önkéntes, és elkérte a személyes adataimat, plusz a bankszámlaszámomat, amit nem adtam meg, mert nem is tudtam fejből, illetve mert megijedtem, mert keringenek városi legendák a bankszámlaszámokkal való visszaélésekről. Csoportos megbízási szerződés volt a srácnál, ami ugye elvileg elég biztonságos, viszont magánszemélyek is visszaélhetnek az adataimmal, a számlaszámommal... Milyen visszaélések lehetségesek? Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 28. 21:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Én is úgy gondolom, hogy egy ilyen világszintű szervezet nem teheti hiteltelenné magát, de az utcán ha odajön hozzám valaki, aki a wwf papírjait lobogtatja, az nem biztos, hogy a wwf-nél is dolgozik/önkénteskedik. Szóval én is úgy gondolom, ahogy az egyik válaszadó írta, hogy majd inkább magam utalgatok, vagy más módon támogatom őket.


Még egyszer köszönöm!

2011. ápr. 30. 11:56
 12/17 A kérdező kommentje:
Ja, és légyszi ne acsarkodjatok egymásra, mert felesleges. :)
2011. ápr. 30. 12:00
 13/17 anonim ***** válasza:
1000 mögé nem tud írni még egy 0-át, mert egyrészt ki kell húzni, másrészt betűkkel is le kell írni....kérd el tőle a csoportos beszedésit és add le te a bankban vagy az online felületen indítsd el, ha így szeretnél adakozni
2011. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

"WWF-et (ez egy környezetvédelmi szervezet, ha valaki nem ismerné)." Ha már egyszer segítséget kérsz, ne nézd hülyének a válaszolókat, légyszi. Nem egy noname szervezetről van szó, ezt mindenki ismeri, aki meg nem, az rákeres.

Egyébként meg pont ezért nem értem a problémádat. Mivel ez egy civil szervezet, adományokból tartják fent magukat. Rámész a hivatalos oldalra ( [link] ), és rögtön ki vna írva nagy betűkkel, hogy DONATE, azon belül választhatsz, hogy montly, one-time stb. A bankszámlaszámodról levenni meg max úgy tudnak, ha aláíratnak veled egy papírt, hogy engedélyezed, de ebben sem vagyok biztos. Önmagában egy bankszámlaszámot ki is írhatsz bárhova, arra csak utalni lehet. Amit ne adj meg, mint mondták: PIN kód, illetve, ami manapság még ennél is fontosabb: bankkártyaadatok, értsd: bankkártyaszám (NEM bankszámlaszám!), lejárati hó és év, illetve CVC kód a hátoldalon, ugyanis ezekkel az adatokkal bonyolíthatóak le a netes bankkártyás vásárlások. Én pl így fizetem a számláimat, de az OTP rendszerén keresztül történik, szóval így biztonságos, de kiadni nem szabad ezeket az adatokat.

2016. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Még valami... Aki olyat ír alá, amit el se olvas, az meg is érdemli a sorsát, már bocsánat.
2016. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

A bankszámlaszám megadása után egy külföldi csaló küldött egy hamisított paypal levelet a service@transferserviceint.com ról. Viberen próbált rávenni a +48732232186 számról, hogy kattintsak a confirmation nyomógombjára.


Óvatosan vele!

2021. szept. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 olgida válasza:

16/16 válaszához csatlakoznék:

service@transferserviceint.com -ról jött a kamu paypal-os levél. Egész élethű volt. Semmi helyesírási hiba nem volt benne, semmi magyartalanság, megnevezés helyes volt.

Aztán engem is Viberen próbált rávenni a +48732232186 számról LENKA GARBOR, hogy tranzakciós díjat utaljak vissza neki 50.000 ft-ot bitcointba.

Ha ezt az előző bejegyzést nem olvasom, egy napig még lelkiismeret furdalásom is lett volna, hogy nem utalok.

Remélem más is olvassa ezt, és nem döltök be neki!

2021. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!