Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végtörlesztés és a fedezetcs...

A végtörlesztés és a fedezetcsere kizárja egymást?

Figyelt kérdés

Péntek délután lévén nem tudok már bemenni érdeklődni a bankba.

2007 év végén vettem fel a hitelet, 7M Ftot. Ez a lakásnak majdnem a teljes ára volt, mert 7,4Mért vettem.

A nagy hitelösszeg miatt két lakást ajánlottunk fel fedezetnek, az enyémét és egy családtagét.


Időközben kinőttük a lakásunkat és most akartunk nagyobbat venni, mert alig egy millió Ft a különbség a kicsi és a nagy közt, és ennyi KPnk lenne, ezért is akartunk belevágni. Fedeze cserét hitel módosítással lehet csinálni, ezt már megérdeklődtem korábban.


De ha én most eladom a lakásom és veszek egy nagyobbat, ezzel módosítva a hitelemet, akkor vajon elesek-e a végtöréesztés lehetőségétől? A végtörlesztést egyébként hitelből szeretnénk megejteni, másik banktól, forint alapon nyilván.

Van-e valamilyen megkötés arra vonatkozóan, hogy egy bizonyos időintervallumon belül nem módosíthatom a hitelt kétszer?


2011. szept. 16. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha eladod a lakásodat, csak akkor veszik le a jelzálogot ha teljesen kifizeted az ingatlant vagy ha fedezetcserét engedélyez a bank. ebben az esetben csak akkor teszik át a jelzálogot a régiről az újra, ha az új elbírja a fennálló tartozásodat.

Namármost technikailag ez úgy néz ki, hogy amíg nincs a tulajdonodban az új ingatlan akkor nem kerülhet rá a régi hiteled jelzálog bejegyzése, ez meg egy lakásvásárlásnál elég necces kérdés,mivel a régi tulaj nem fogja puszira a nevedre iratni az ingatlanát, amíg nem fizetik ki,tehát ....ördögi kör.

Ez hitelmódosítás megmarad az eredeti "A" bank hitele.

Ha meg felveszel egy forintos hitelt a régi kifizetésére ( amennyiben az áhított sokak által rebesgetett végtörlesztés miatt kérded,) akkor "A" bankot" kifizeted "B" bank hitelével, tehát nem módosítgatsz. Ha utána akarod ezt a fedezetcsere dolgot "B" banknál, az lesz módosítás, aminek van díja bankonként változó + Földhivatali bejegyzési díjak, értékbecslésdíj...stb.

2011. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

még nem dolgozták ki ennek a végtörlesztéses marhaságnak a részleteit.


Most éppen kifelé hátrálnak belőle, mert rájöttek, h nem túl jó ötlet.


Szóval a kérdésedre nem létezik pontos válasz.


Azonban mielőtt belevágsz valami ilyesmibe, érdemes kicsit kalkulálni, h vajon hogyan éri meg jobban.


Sok CHF hitel még most is olcsóbb, mint ha ugyanakkor forintban adósodott volna el a polgár...

2011. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen lehet, hogy a törlesztő olcsóbb, bár mostanra utolérte a havi forint törlesztők szintjét a CHF, DE legalább a felvett hitel összege nem lett dupla akkora és láthatóan csökken is a tőketartozás forintos hitelnél...hát az viszont nem mindegy!

Első voltam.

2011. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, az enyém még mindig 8 ezerrel kevesebb, mint ha forintban vettem volna fel és úgy törleszteném. Hat éve lesz lassan, hogy fizetem. Nekem az eredeti szerződésemben az is benne van.
2011. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És a tőketartozásod mekkora kedves utolsó? Mert azt ha felszorzod a mostani árfolyammal akkor igen borús a kép sajnos :-/
2011. szept. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a tőketartozásom most valóban annyi mint amennyi tőkét anno felvettem, de ez az én olvasatomban egyéb lehetőség híjján még mindig sokkal jobb mint az átlag. Igaz, én már akkoriban is úgy vettem fel hogy rá akartak beszélni a rövidebb futamidővel a nagyobb részletre, de akkor már rég képtelen lennék fizetni. Igy viszont még a felvételhez képest dupla árfolyam mellet is fogom tudni fizetni. Ha viszont az fölé megy, akkor már régen rossz.
2011. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!