Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan szerezzek pénzt lakásra?

Honnan szerezzek pénzt lakásra?

Figyelt kérdés

Két év múlva végzek én is, a barátom is az egyetemen. Ha végeztünk szeretnénk majd venni egy kis garzont, kb. 6-7 millió forintért. Neki van másfél millió forintja. Arra gondoltunk, hogy az ösztöndíjainkból félreteszünk. Valószínűleg közalkalmazottak leszünk.

Egyáltalán megéri ma lakást venni?


2011. máj. 5. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ahogy értelmeztem az írásodból anyagi hátteretek lényegében semmi. Gondolom, a szülők sem tudnak támogatni titeket, bár erre nem tértél ki.


Nos, honnan szerezz pénzt?

Esetleg menny el dolgozni és rakj abból is férre. Tudom ez viccesen hangzik, pedig nem szörnyű :)

Mai világban vagy hitelt veszel fel és fizeted jó pár évig vagy milliomos családban nősz fel, ahol egy lakás vásárlás aprópénznek számít.

Plusz, általában a hitelekhez fedezet is kell. Amihez mg nem kérnek, ott jóval többet kell visszafizetned, mint amennyit felvettél+kamat.

Az élet nem egyszerű, de a mai világban hitel nélkül elindulni az életben (lakás), szinte lehetetlen a fiataloknak. Jól járjatok utána, hogy hol veszitek fel és milyen alapon. És csak abba ugorjatok bele, amit majd biztosra visszatudtok fizetni.

2011. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Sajnos nem tudunk elmenni dolgozni, mert én a hét 4 napján 8-tól fél8-ig szemináriumokon meg előadásokon ülök, a maradék napokon pedig gyakorlaton vagyok, a barátom heti 5 napot van iskolában, emellett egy önkéntes szervezetnél elnökségi tag, tehát sok plusz feladata van.

Az én szüleim önkormányzati lakásban élnek, a pároméké most fogják eladni a házat, és költöznek albérletbe, hogy visszatudják fizetni a hiteleket.

2011. máj. 5. 11:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Sokan dolgoznak egyetem mellett. mindennap 12 órát ülsz előadáson? Nem ez jellemző az egyetemistákra. Általában mindenre van idejük kocsma, bulik miegymás. Mit tanulsz napi 12 órában?
2011. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Rendes munkát kell vállalni , amivel keresni is lehet, nem elnökségi tagságot.
2011. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Óvónő leszek. Tényleg ott ülök 12 órában. Nem vagyok munkakerülő, nem hazudnék.
2011. máj. 5. 12:13
 6/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Huh, az kemény, akkor szerintem egyenlőre felejtsétek el a saját lakást! A fizetésed, ha óvónő leszel nem lesz maximum 100e Ft, a párod nem tudom mi lesz, de kapásból hitelt felvenni erre? Hát ha ti akartok lenni a 100.000-kek akinek bedől a lakáshitele meg lehet próbálni de nem tanácsolnám!

Miért olyan fontos, hogy kapásból minden a tietek legyen? Tudom ez egy szép cél, hogy sajátot szeretnétek , de hitellel sem lesz a tietek, csak kölcsön veszitek a banktól. Ha tényleg azt akarjátok, hogy minden lehetőség szerint a tietek legyen, akkor félreraktok, elmentek egyetem után albérletbe és amellett is félreraktok. Ha összegyűlik a ház 3/4-ére a pénz! Magyarul 4-5 M Ft, akkor van esélyetek minden probléma nélkül megúszni a hitelt, amit akkor fel tudtok venni.

+ vannak praktikák, hogy lehet minél hamarabb minél kevesebb ráfordítással lakásotok, de ez már helyzet függő.

2011. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Krisztián, köszönöm a válaszodat.

Ezek szerint nem jövünk ki rosszabbul, ha albérletet fizetünk, és amellett teszünk félre, mint ha hitelt veszünk fel. Sajnálatos dolog ez. Nem az a fontos, hogy az enyém legyen a lakás, csak biztonságban akarom érezni magam.

A barátom szociálpedagógus lesz. Szintén kevés fizetéssel.

2011. máj. 5. 13:04
 8/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Abba gondoljatok bele, ha valamelyikőtökkel /NE ADJ ISTEN/, de bekövetkezik valami rossz dolog, betegség, baleset, munkahely elvesztése. A hitelt fizetni KELL, nincs az, hogy akkor most kevesebbet adok vagy tolok 1 hónapot stb. az kiköveteli magának az 1. helyet. De ha albérletben vagytok sokkal nagyobb a szabadságotok, amíg össze nem gyűjtitek a kellő összeget. Legalábbis én még nem láttam olyan embert, aki ha szépen megkérte és nem tudta kifizetni egy havi albérletét kapásból kirúgták. Nem azt mondom, hogy ez jó dolog, de ilyenkor a bank már 200 sorkatonát odaállít az ajtótok elé, egy főbérlő azért nem. A másik pedig, hogy amíg albérletben vagytok és megtakarítotok, ilyenkor lesz vésztartalékotok, hitel mellett nem lenne! A szomorú sajnos nem az, hogy ez így van, mert ennek így kellene lennie, a szomorú az, hogy több évig elhitették az emberekkel, hogy jobb máshogy.
2011. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezt a 6-7 milliót jól kifundáltátok, de mit lehet tudni az ingatlanárakról 2 év múlva? Hát semmit. Erre ne alapozzatok. Ráadásul ahogy írod, nincs lehetőségetek dolgozni és komoly hátteretek sincs. Azt hiszem nem maradt más lehetőségetek mint az albérlet. Igaz hogy kútba dobált pénz, de legalább együtt élhettek. Ha ketten vagytok és mindketten dolgoztok, egy albérletet csak fenn tudtok tartani. Már ha ténlyeg el tudtok helyezkedni, ami koránt sem biztos.
2011. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezekkel a melókkal egyikőtöknek se lesz valami nagy fizetése, az albérlet mellett, ha tudtok spórolni, az édeskevés lesz, ahhoz hogy egyszer kikerüljetek az albérletből. Szerintem valamelyikőtöknek valami jobban fizető munkát kéne keresni.
2011. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!