Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásra, baba mellett vettetek...

Lakásra, baba mellett vettetek fel hitelt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk költözni a párommal apóstól saját házba. Bár nem tudjuk egy fizuból megkapnánk-e, ha 3 milliónk van, s 4-4,5 milliót vennénk fel. Párom a neten utána számolt, hogy ha 20 évre venné fel, 45 ezerrel kellene visszafizetnünk.

100-at kap, s mellette 38 cafetéria.

Necces lenne, de már nem bírjuk tovább elviselni apóst. Én már 3 éve, párom, mióta gyerek van, azóta látja be, hogy mégsem jó így. Főként a baba érdekében költöznénk.


Aki van ilyen helyzetben, hogy tudja fizetni a hitelt, sikerül beosztania úgy a pénzt, hogy meg is lehessen élni?

S nem-e tudja valaki, egy fizura megkapnánk-e a hitelt?

S a munkában töltött idő mennyit számít?


Párom kb 6 év után hagyta ott a munkahelyét, mert alig volt itthon, s szeretett volna több időt velünk tölteni, annyi fizetés mellett amennyit kapott, kevesebb munkaidővel, jobb munkát sikerült találnia, de még 2 hónapja van ott, s amint letelt a próbaidő, utána a lehető leghamarabb szeretnénk felvenni a hitelt.

Míg még kicsi a gyerek, el szeretnénk innen költözni.


Van két lakás is a nevén, anyja halála után örökölte, de sajna a haszonélvező após, így mindkét lakás ki van sajátítva. mert neki mindkettő kell.

Mondták, hogy bevezetik a szocpolt, de azt így sztünk nem kapnánk meg.


2011. okt. 24. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem adnak. Most a fizetés kb. harmadáig vehetsz fel hitelt abba nem tartozik bele a cafeteria, gyes. Tehát max. 30körüli törlesztést adnának
2011. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nem egyszerű az biztos. Alaposan át kell gondolni, főleg a futamidő miatt is. Mindig tudnátok e fizetni? Munkanélküliség, gyerek iskoláztatása stb? Nem tudnátok olcsóbb lakaást esetleg nem ott, hanem a környéken? Apóst nem lehetne rávenni a másik ház el, vagy kiadására?
2011. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Budapesten élünk, s 6-7 millió a legolcsóbb. Ha após nem olyan lenne, amilyen, akkor már rég nem itt élnénk. Másik lakás 1 órás útra van Pesttől, s az kell após nyugdíjas korára. A felújítása 2-3 millióba lenne, mert olyan picike a szoba, egy szobája van, hogy egy ágy, s talán egy szekrény férne el. Kimentünk volna, úgy ha felújítjuk, de onnan nem jövünk el, s após válasza, csak akkor, ha nyugdíjas korára visszaadjuk. S jövünk ide.

Amit tuti lelakna. Voltunk albiban, de vissza kellett jönnünk, megzsarolta a fiát, h inni fog ha nem jövünk vissza. Mikor elmentünk, az addiktológián kötött ki, 90-es évek óta iszik. Kiskorában fiád elvették tőle, onnan ismerem, a mamájával egy faluban éltünk.

Szóval nem az a fajta, h rávegyük. Anno felhoztam a páromnak, de nem mert beszélni az apjával, de minnél jobban ismerem, már 4 éve, annál jobban meg is értem miért.

Ki szokott járni kertészkedni, szőlőt művelni, s sajna csak nagyon ritkán, de örömünkre kint is alszik. Legalább addig kettesben, most már 3-asban vagyunk.

Mindenképp a hitel lett volna a megoldás. Elsőnek albiban gondolkoztunk, de 50 plusz rezsi az úgy sok, h nem a sajátunkat fizetjük.

Azért gondolkodtunk hitelben. Én 48ezret kapok emelt családival. S elég jól tudok sporolni, szüleim néha ha tudnak segítenek. Van így is h hó végéig épphogy kijövünk, de mindig megoldottuk. A gyesemhez és családimhoz nme nyúlunk, max 20ezret veszünk ki. Apósnak 20-25öt adunk le, meg vetetett fel velünk hütőre hielt, s azt fizetjük 7500 havonta, de ha elköltözünk azt nem kell, valamint h szüleimmel tudjam tartani a kapcsolatot s párommal havi 6 ezer körül van a t-mobil család barát csomag. S ezek mellett is meg tudjuk oldani. Albiban ahol voltunk havi 10ezerből kijöttünk, tv, net, közösköltség, víz villany gáz.

Csak albi volt sok, sos-ben mentünk mert apóstól olyan szinten kikészültünk, éjjel nappal piás állapotban volt, nem tudott a férjem a vizsgájára készülni, én a suliban bealudtam órán, úgy engedtek haza. Egy idő után muszáj volt szólnom, mert m.ügyi által jártam tanfolyamra, ahol rendesen jövedelmet kaptam, ha bejártam. Szerencsére rendesek voltak s hazaengedtek, bár csak akkor tudtam pihenni, ha apóst nem küldték haza a munkahelyéről, h piásan ne dolgozzon, mert targoncázott vevőtérben.


Meg ha két lakás közül egyiket se adja a fiának, holott anyós még halála előtt felajánlotta kiköltözzünk, csak amint elkezdtük felújítani, meghalt, s após meg kisajátította magnak. Párom hagyatékin le akart mondani róla, h legalább a szocpolt megkapjuk, még akkor volt. S após mondta így jobban járunk, s amint meglett az átíratás, kijelentette, nyugdíjas koráig ha tetszik ha nem velünk akar élni, aztán megy ki. Ha nem tetszik, vegyek a pénzemből lakást, neki nincs. 7milliója van lekötve. De neki nincs pénze.

Lakás amiben élünk, a felesége apja vette, ő egy ft-ot nme tedd bele, volt min megsporolni a pénzt.

Meg aki a gyerektől, pár hónapos, hozzátáplálok, várja el h alkalmazkodjon azzal a címszóval h mi a babámmal nem dolgozunk, bármikor tudunk enni, de ő nem, s neki nem kell alkalmazkodni, ha akarok főzni a gyereknek, stb.

az ilyentől mit várjak?

Párom is látja h így jobb ha nem maradunk, s mondta h még egyszer nem jön vissza, bármivel zsarolná az apja.

Albival úgy vagyunk, az a pénz, ami bérleti díjba megy, azt inkbb a lakástörlesztésre fizetnénk.

2011. okt. 24. 23:19
 4/17 anonim válasza:

Mi is ugyan ebben a szituációban vagyunk!

Van egy egyéves gyermekünk.

nekem a bankoknál külön megkérdezték hogy kapunk e cafetériát vagy bármi mást mert az is bele számít.

szerintem járjatok utánna mert van önerötök is.

nem tudom mennyi idösek vagytok de lehet kapnátok állami támogatást is és jövöre ugye az otthon teremtö....

2011. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Utolsó. Köszi, a jövőhéten akar bemenni a párom, hogy ha letelt a próbaideje, kapnánk-e. Én 28 leszek pár hónap múlva, párom u.akkor 29 éves lesz.


A támogatások nálunk sajnos kilőve, mert a párom nevén két lakás is van.

Mindig szokta mondani, két lakása is van, de míg az apja él, addig olyan, mintha nem is lenne :(


Akartuk a fecskefészek, vagy ehhez hasonló a neve. Lényege, h 5 évig lehetünk ott, s addig gyűjtögetünk, lakás előtakarékosságit fizetnünk kell, stb. De nem lehet vagy nem lehetett egyikönknevén se ház vagy lakás.

U.ez a helyzet a szocpolnál.

Ahol élünk a fiatal házasok igényelhetik, ha nem töltötték be a 40. életévüket a támogatást lakásvásárlásra, ami 700ezer lenne.

Na, abból is kiestünk, mert a feltétel u.az mint a többinél. Nem lehet vagy nem lehetett lakás egyikünk nevén sem.

2011. okt. 25. 15:13
 6/17 A kérdező kommentje:

S szintén utolsónak:

Ti is egy fizetésből vennétek fel hitelt? Te sem dolgozol/dolgoztál még?

A páromnak amikor lejár a próbaideje, s lényegében ha kapnánk, a mi babánk is akkortájt lenne egy éves.

2011. okt. 25. 15:14
 7/17 anonim válasza:

Sajnos igen nekünk is egy fizetésünk van meg nekem az a kis pénz!nekem szülés előtt volt munkahelyem de az megszünt sajnos mára.mi jelenleg albérletben lakunk immár 6.éve.

jobban szeretnénk a sajátunkat fizetni.iszonyatosan nehéz egy fizuból,ez tény!és a mi helyzetünk korántsem olyan egyszerű mint ahogy látszik.nem részletezném a dolgokat de szerintem nagy esélyetek van a hitelre.vagy esetleg érdeklődjetek osztrák bankoknál.(lehet most hülyeséget írtam de ők sokkal nagyobb eséllyel adnak hitelt mint a magyar bankok.sok magyar oda menekül,mert nem akadály a bar lista,ha kézbe kapod a fizut...stb.)ezek után még én is nyomozgatok.de lehet ők nem ft alapon adnak hitelt ami nagy baj mert ugye tudjuk mi van jelenleg.

2011. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mi mindenképp OTP-nél akarjuk felvenni. Párom már az elején leszőgezte, csak magyar bank, s ft-ban vennénk fel, külföldin meg amúgy sem merné egyikünk sem. Azért köszi a tippet. S ti nem magyar banknál akartok hitelt felvenni?

S neked a párod mennyit keres? Albérletre mennyi megy el nektek, bérleti díj, rezsi? S hol (Budapesten vagytok vagy máshol?)

Mert ha nem jön össze a hitel, albérletben gondolkozunk Pesten, mert sokáig én már nem bírom így. S hát a gyerek miatt meg főképp mennénk. lehet nehezebb lesz, jobban össze kell húzni a nadrágszíjat, de nyugodtabb életünk lenne.

2011. okt. 25. 22:46
 9/17 anonim válasza:

Mi is inkább magyar banknál vennénk fel hitelt.

Pesten vagyunk albérletben de családi házat vennénk Dunavarsányban.Bölcsibe szerettük volna íratni a babánkat de közölték hogy mivel nem vagyunk bejelentve ide így nem veszik fel.(anyosómhoz vagyunk bejelentve egyébként)

és most lett elegem ebböl az egészböl.

mikor nekem még volt munkahelyem akkor a páromnak nem volt bejelentett munka helye így akkor ez nem jött össze.

most meg ugye nekem nincs.így család segítségét kértük.(meglátjuk mi lesz belöle)

havi 50.ezer a bérleti díj + télen majdnem ennyi a rezsi mert távhő van.

én amúgy is vidéki vagyok és nem birom ezt a bezártságot hogy nyáron bevoltunk ide zárva.egy kis medencét nem lehet felállítani a gyereknek hogy pancsizzon meg ilyenek.

párom nem keres sokat.150 ezer,de jövöhónaptól ha minden jól megy akkor megy ki küföldre mert ott kapott egy jó állás ajánlatot.ha az összejönne akkor biztos belevágnánk a hitelbe de így még gondolkodunk.mi van ha valami történik vele?sok kérdés van ezzel kapcsolatban de nem akarok albérletben megöregedni.

2011. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én is vidékről kerültem fel, családi házban éltem,s én se szeretem ezt a bezártságot. Imádok sütni-főzni, s a panellekben kicsi a konyha, nekünk otthon akkora a konyhánk, mint itt a szoba amiben vagyunk, sőt picit lehet nagyobb. Itt meg akkorák, mint a családi házban a fürdő vagy a spájsz.


De én már a kertesről lemondtam, nekem már az is jó, ha panelben maradunk, csak ne kelljen após mellett megöregednem. Még 15 évet velünk akarna élni, s aztán menne el a másik házba. Az kertse, 1 órányira van Pesttől, de olyan picike, h ha a párommal ketten élnénk ott, kicsi lenne. Azért meg nem akarjuk felújjítani s nem akarunk hozzáépíteni h 15 év múlva cserélünk apóssal, s kezdhetjük előről a felújítást.

A mi szobánkat mikor terhes lettem felújjítottuk, de após szobájában s a többi helyiségben már 30 éve nem volt semmi változtatva, páromtól tudom.

Mi nem akarunk erre a lakásra költeni, mert lassan 4 éve vagyok fent s azóta vagyunk azon h költözünk.

Hát akkor ha ilyen sok a rezsi, elgondolkodtató az albérlet. De már sokáig nem csak én, hanem párom se bírja após mellett.


A párom havi 138ezret kap mindennel együtt. S plusz nekem a családi, gyes.

Volt nekem is munkám egy jó évig, de nem bejelentett. Aztán sikerült bejelentett munkát találnom, de az ilyen hosstess munka volt. 8 órás, de alkalmival voltam bejelentve, s pont rá pár napra szűnt meg az alkalmival való foglalkoztatás. Egy napot odolgoztam, amikor bejelentették, akik nem diákmunkások, ki vannak rúgva, mert nekik csak a diákmunkával éri meg a foglalkoztatás, mert megszűnt az alkalmi kiskönyv. Van helyette más, de azzal nme érte meg nekik. Pont beleestem h magánnyugdíjba be kellett lépnem.

Szóval én nagyon megjártam. A Start kártyám így egy nap munkaviszonynál nem tudom, ki lehet-e váltani majd idővel. Nekem az a szerencsém h a férjem nevén van a lakás, s én is fent élek bejelentve lassan 4 éve. Csak nem dolgoztam, s állítólag azokat utoljára teszik, akiknek nincs munkájuk, s nem egyedülálló szülők.

Mi Újpesten keresünk, oda íratjuk be a gyereket, lakást, albit egyaránt. S ahová én még mennék, az Fót. Közel van pesthez, vannak ott családi házak. S párom szt ott olcsóbbak.

2011. okt. 26. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!