Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtakarítani szeretnék lakásra?

Megtakarítani szeretnék lakásra?

Figyelt kérdés
a tervem hogy egy 5 éven belül elköltözök itthonról és egy lakást szeretnék de a megtakarított pénzemet nemtudom hova lenne érdemesebb befektetni van erre ilyen lakásmegtakarítás és melyik a jó
2011. jún. 7. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán lakáskassza,és adnak állami támogatást is,pl fundamenta, de biztos van más is.
2011. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Fundamenta lakáskassza, csak nem Fundamentán keresztül, inkább a Postán, vagy tanácsadónál. Környezetbeli tapasztalataim szerint 10-ből 9 Fundamentás nem mond el mindent a termékről és a szerződéses összeggel kecsegtet, ami Hitellel együtt értendő, ha pedig hitel, akkor nem kapsz lakáshitelt semmilyen Banktól, mert a Fundamentánál lesz egy.
2011. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz?
2011. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lakáskasszánál nem kötelező a végén felvenni a hitelt, lehet csak a befizetések+hozam+állami támogatás összegét is felhasználni lakás vásárlásra, persze az kevés lakáshoz, de más forrást hozzá lehet dobni. De nem azért, de aki elhiszi, hogy a szerződéses összeg hitel nélkül értendő, az szellemi fogyatékos, a fundamentánál és az otp-nél is fent van a neten egyértelmű táblázatokban, hogy hogyan van.


Én is 5 év múlva tervezek lakást vásárolni. Én az OTP Hozam termékcsaládját választottam, mert annak a legmagasabb a betéti kamata, és persze ezért cserébe a legmagasabb a hitelkamat is, de hitelt nem szándékozok felvenni. Így 61 hónap múlva(de csak 64 hónap, mert +3 hónap a kiutalás) 1,67 milliót tudok ebből lakásra felhasználni, 20 ezret fizetek havonta. Van már most egyéb forrásom is, de ezen kívül is próbálok a lakáskasszán túl takarékoskodni, valamint barátnőmnek is van lakáskasszája, szüleim is segíteni fognak, így össze fog jönni a lakás.

2011. jún. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval az én javaslatom:

Havi 20 ezer lakáskasszába.

Ezen felül nem ártana még takarékoskodni. Ezt az összeget megtakarítási számlára tegyed, és kb. évente, ha összejön egy nagyobb összeg, kösd le 1-2 évre.

2011. jún. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!