Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes megtakarítást...

Hol érdemes megtakarítást elhelyezni? Van olyan ahol nem veszik el a kamat nagyját a kamatadóval? Olyan lehetőséget keresek ahol ha nem veszik el a pénzem különböző címszóval. Mit tanácsoltok? Vannak jó tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez összeg és rendelkezésre álló idő függő. Anélkül nehéz, kb-ra is.

Amúgy a kamat nagyját sehol nem veszik el kamatadóval, az csak 16%.

2011. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az életbiztosítást választottam. De igazából nagyon bizonytalan, az a lényeg, hogy 10 év után már semmiféle pénzmozgás után nem kell adóznod - hacsak a kormány addig nem hoz egy más rendeletet. De ezt sosem lehet tudni, hátha szerencsém lesz. Még csak az első év telt le, szóval egyelőre még nem nagyon tudom, mennyit fogok hosszú távon a dologgal nyerni (vagy veszíteni).
2011. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én 400 vagy 500 ezer ft-dzeretnék elhelyezni,amihez havonta szeretnék még félretenni.Én a kamatadó mértékét folyószámlán tapasztaltam,és nagyon sokaltam ahoz a kis kamathoz amit 1 év alatt kaptam,amit abból a piciből is elvettek.Ha jól emlékszem 1400 ft -ból 200 ft.A semmiért ezt soknak tartom,ez mellé még hogy ahoz az összeghez nem is nyulok,fizetek kártyahasználati díjat,meg talán értesítésért is,és ugy látom az eredmény az hogy beteszem a pénzem a semmiért.Valami olyat szeretnék ahol kapok is érte,nem csak használják.
2011. máj. 6. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is életbiztosítást választottam. Azt is hosszú keresgélés után, viszont így nyugodt vagyok afelől, hogy jót választottam Ez nálam pont akkor volt, amikor Mo.-n bevezették a kamatadót, azt szerettem volna elkerülni. Persze annál sokkal többet nyertem a szerződés megkötésével, ezt ma jobban tudom, mert látom hogy alakultak a dolgok az elmúlt években. Ha te is az életbiztosítást választod, ajánlom nézz szét jól a piacon, mert nagyon különböző konstrukciók vannak. Ha gondolod, akkor szólj.
2011. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jó válaszok,annyit még hozzátennék,hogy semmiképpen ne tartsd bankszámlán, ott csak a forgó tőkének kell lennie,mert a kamatok kicsik. Ha még nem tudtál neki megfelelő pénzintézetet találni,akkor írj feltétlenül.
2011. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!