Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes fektetni kisebb...

Mibe érdemes fektetni kisebb összegű megtakarítást?

Figyelt kérdés

Diák vagyok,ösztöndíjból,nyári munkából félre tudtam tenni kb egy 300e Ft-os összeget.


Nem akarok ülni rajta,szeretném befektetni,lekötni.


Mire érdemes figyelnie egy kezdőnek?A kockázatot szeretném a minimumon tartani,kb 6-12 hónapra tudnám nélkülözni a pénzt.


Műszaki érdeklődésű vagyok,sajnos nem értek az üzleti élethez.


2011. szept. 25. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos kamatra, rövid időre szerintem ez most a legtöbb

[link]

2011. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a tuti az a befőttesüveg.
2011. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A befőttesüveggel az a probléma,hogy az összeg forintban van,így napról-napra kevesebbet ér.Ezt szeretném elkerülni,hogy ha nem is kamatozik,legalább ne veszítsen az értékéből.
2011. szept. 25. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Hallotta valahol a következőt:


BANK = Befektetés Ami Nem Kifizetődő

2011. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagy vegyek aranyat,esetleg váltsam be erős devizába?
2011. szept. 26. 12:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Most semmiképp se váltsd, lejjebb fog menni.

Az arany most kezdett esni,valószínű majd megint emelkedni fog,a kérdés,hogy mikor érdemes venni. de 6-12 hónapra ne vegyél aranyat.

2011. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez elég rövid távnak számít. A befőttesüveg biztonságos, nincs kezelési költség, adó, árfolyam veszteség, egyetlen hátrány az infláció, de az ilyen rövid távon nem vészes. Fentiek egyike sem mondható el a betét, valuta, nemesfém befektetésekről.
2011. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A befőttesüvegnél azért jobb egy bankbetét. Ajánlom neked a CIB malacpersely számlát, jelenleg 6,5%-os kamatozású, és havi fordulónapon bármikor kamatveszteség nélkül férhetsz hozzá a pénzedhez. Nem tudom, hogy kell-e hozzá sima folyószámla is, vagy nyitható külön. Ha kell, akkor a CIBEZZ fiataloknak szóló számlának minimális a fenntartási költsége.


A malacpersely számláról tudni kell, hogy havonta legalább 10e Ft-ot kell a számlára befizetni, hogy megkapd a 6,5%-os kamatot, de ezt ki lehet kerülni egy egyszerű trükkel, ráadásul most van egy számlanyitási bónusz akció, ezt is ki tudod használni. Itt vannak a feltételek:


[link]


De leírom a trükköt is, hogy hogyan csináld:


Nyitsz 3(!) db malacpersely számlát (ingyenes a fenntartása), az elsőre befizetsz 20e Ft-ot, a másodikra a maradék megtakarításodat (280e Ft). A havi fordulónapon a második számláról átvezetsz 20e Ft-ot az első számlára, a maradékot (260e Ft) a harmadikra. A következő havi fordulónapon a harmadik számláról átvezetsz az elsőre újabb 20e Ft-ot, a maradékot (240e Ft) pedig a második számlára, és így tovább egészen jövő májusig. Ez azért jó, mert az első malacpersely számládon minden hónapban teljesíted a bónusz jóváírás feltételeit, és júniusban kapsz rá 4e Ft-ot, illetve a második és harmadik számládon felváltva minden hónapban teljesül a havi 10e Ft-os jóváírás, ezért megkapod rá a 6,5%-os kamatot (minden számlára külön-külön figyelik havonta a terhelés-jóváírás feltételeit). 300e Ft-tal számolva ez havonta kb 1365 Ft-os kamatot jelent (a 16%-os kamatadót levontam, a kamatos kamat miatt kicsit nő ez az összeg). Ez egy év alatt minimum 16e Ft, plusz a 4e Ft-os bónusz. Ez tudom, hogy kicsit macerásnak tűnik első hallásra, de ha interneten keresztül csinálod, ez havonta max 10 perces idő ráfordítás, 20e Ft-ért szerintem megéri.


Ha valami nem világos, írj nyugodtan - akár privátot is.

2011. szept. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fektesd magadba. Ekkora osszegnel a kamatokbol sokat nem hozol ki.

De ha -muszaki erdeklodessel- elvegzel pl valami tanfolyamot okostelefonokra applikaciokat irni, ilyesmi, azzal megtobbszorozheted.

2015. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!