Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a pénzügyi és...

Mi a különbség a pénzügyi és az operatív lízing között?

Figyelt kérdés

és mit jelent ha a lízing zártvégű és nyílt végű?

Valaki magyarázza el legyen szíves!


2011. máj. 8. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

APEH-honlap, ÁFA törvény. Részletesen taglalja.

Vagy ha van, kérdezd meg a könyvelődet. Ez ide túl hosszú.

2011. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
www.hitelert.hu/download/operativ_vagy_penzugyi_lizing.doc
2011. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nincs könyvelőm....


Na mármost zárt végü pü.-i lízingnél ha kifizetem az összes lízingdíjat akkor automatikussan az egyém lesz a lízingtárgy??

Mert ugye van nyílt végű is, ahol kifizetem a lízingdíjat/ bérleti díjat + még vegyem is meg külön???


Magyarul mindenféleképp az egyém lesz a lízingtárgy, nem kell X idő után visszaadni ugye?


Amúgy eléggé fura hogy külön vegyem meg miközben már béreltem, nyílt végűnél...


Ha jól tudom van olyan is ahol csak a LEHETŐSÉGE van meg hogy megvegyem, tehát nem kötelező, hanem tényleg egy bérletről van szó ami a végén nem az enyém lesz... ennek mi a neve??? egyáltalán létezik ilyen??


Elhiszem hogy bonyolult elmagyarázni így, de aki tud segítsen legyen szíves, és köszönöm szépen az eddigi válaszokat is...

2011. máj. 8. 23:32
 4/5 A kérdező kommentje:

elnézést...most olvasom hogy az operatív lízingnél van az hogy lehetőség van arra hogy visszaadjam a lízingtárgyat.


pénzügyi lízingnél pedig az enyém is lesz, kivétel a nyíltvégű mert akkor meg kell a bérlet végén venni, ugye?...


olyan szörnyű ez az egész....

2011. máj. 8. 23:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Zárt végű pénzügyi lízingnél automatikusan tulajdonodba kerül a lízingtárgy az utolsó lízingtárgy megfizetésével.

Nyilt végünél nem kötelez megvenned, de az utolsó részlet (maradványérték) kifizetésével megveheted, elővételi jogod is van rá.

Operatív lízingnél pedig kifejezetten nem veheti meg a lízingbe vevő a futamidő végén (de ha például a céged lízingelte, akkor te mint magánszemély megveheted)

2013. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!