Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámla nyitás? Egy hóna...

Bankszámla nyitás? Egy hóna múlva leszek 18 éves és már szeretnék nyitni egy bankszámlát.

Figyelt kérdés
Kérdések: minimum mennyi pénz kell,hogy nyithassak , mennyibe kerül az,hogy nyitok , a bank milyen összegeket von le a számláról(kezelési költség..stb).
2011. máj. 9. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

a kérdéseidre mindegyik bank weboldalán megtalálod a pontos információt.


mindenhol mások a költségek.

2011. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Általában ingyenes a bankszámla nyitás, de fontos, hogy legyen nálad személyigazolvány, lakcímkártya, ha van, akkor az adóigazolványod is (ez nem kötelező). A kezelési költség bankonként eltérő. Egy barátnőm csinált tavaly erről a témáról kutatást, és akkor az otp-s junior számla volt a legkedvezőbb. Persze azóta már lehet, hogy változtak a kötlségek, így azt ajánlom, hogy böngészd végig a bankok honlapját.
2011. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bence87 ***** válasza:
45%

Na az OTP az nemhogy a legkedvezeőbb, az a legrosszabb!


Kérdés: Hol laksz?


Ha Budapesten, akkor egyértelmű, hogy a Gránit Bankot válaszd. Én nemrég néztem végig egy csomó lakossági számlát, és a Gránit Bankot találtam a legjobbnak.


Ha legalább 150 000 Ft-tal nyitod meg, akkor házhoz viszik a szerződést. De természetesen nincs minimum nyitó összeg, bármennyivel indulhatsz. Csak annyi van, hogy 150 000 alatt nem viszik hához a szerződést.


Gyakorlatilag minden ingyen van náluk, a bankkártyának van éves 950 Ft-os díja, de ha felsőoktatásban tanulsz, akkor az első éves díjat elengedik. És ez rendes dombornyomott Mastercard, amivel interneten is tudsz vásárolni, nem a gagyi Visa Electron.


Az internetbankjuk nagyon jó, minden tranzakció előtt kapsz SMS-ben egy kódot, és csak akkor hajtja végrea tranzakciót, ha beírod az interneten az SMS-ben kapott kódot. Tehát még ha valaki meg is tudja a jelszavad, akkor sem tud vele visszaélni, mert emellé még el is kéne lopnia a telefonod.


Ha több, mint havi átlag 33 000 Ft-ot tartanál a számlán lekötetlenül, akkor nyiss mellé megtakarítási számlát. Annak már van havidíja, 100 Ft, viszont a lekötetlen pénzre 4% kamatot fizet.


Egyébként meg ha hosszabb távon tudod nélkülözni a pénzt, akkor kösd le a rugalmas betéttel. Ez azért jó, mert 6 hónapra ad 6,5% EBKM-et, de minden hónap elején feltörheted, és még feltörés esetén is minimum 4% EBKM-et fizet.


Más bankokban szinte mindig úgy van, hogyha a futamidő vége előtt töröd fel a betétet, akkor nem kapsz kamatot, itt viszont igen.

2011. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bence87 ***** válasza:
Ha nem budapesti vagy, akkor a Cib Banknál ajánlom a Cibezz számlacsomagot.
2011. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miskolci vagyok , megpróbálok majd valami hasonlót keresni , az a lényeg, hogy havonta ne vonjanak le túl sokat számlavezetési díjért és legalább havi 2 alkalommal ingyenesen tudjak hozzányúlni.
2011. máj. 12. 20:28
 6/8 Bence87 ***** válasza:
100%

Akkor a Cibezz csomagot kérd. Ezek a kondíciói:



Havi számlavezetési díj 0 Ft.

Havonta kétszer díjmentesen vehetsz fel készpénzt a számlához tartozó bankkártyával bármely belföldi bankautomatából.

Az első évben a CIBEZZ bankkártya díja 0 Ft. Két bankkártya közül is választhatsz:

CIBEZZ Visa Electron

CIBEZZ MasterCard Unembossed

Belföldi és bankon belüli CIB Internet Bankon megadott forintátutalási megbízás (eseti, illetve állandó megbízás) díjmentes.

Díjmentesen teljesítjük összes csoportos beszedési megbízásodat.

Díjmentes CIB Internetkártyát igényelhetsz, amellyel biztonságosan tudsz CD-t, könyvet, repülőjegyet vagy bármi mást vásárolni a neten!

A felnőtt számlához képest fele havidíjért igényelheted a CIB Mobilbank Számlafigyelő és Kártyafigyelő szolgáltatást, amely minden számládon, illetve kártyádon történt pénzmozgásról sms-üzenetet küld a mobilodra.

2011. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
72%

Nehogy az OTP-t válaszd!!!!!!!!!!!!!

Jót akarok neked, nem vagyok beépített ember, nem adok alternatívát, én is most szüntetem meg az OTP-s számlát!!!

Kerüld őket, amikor csak tudod! Ha külföldre mész, akkor se az ő váltóiknál válts, érdeklődj, mert hihetetlen átverésekre, csalásokra, "lopásra", GERINCTELENSÉGRE képesek!

Válassz mást!

2011. máj. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
én meg vagyok elégedve az otp-vel. tavaly nyitottam számlát, amikor annyi idős voltam, mint te, junior számlám van, 24 éves koromig ingyenes, és ha erre vezeted az ösztöndíjadat, akkor meghosszabbítják még két évvel.
2011. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!