Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankba mennyi idö alatt...

A bankba mennyi idö alatt jegyzik be a földhivatalnál, ha megveszek egy fél házat? A másik fele az enyém! A mit megveszek az meg a páromé! Meg ez kb. mennyibe kerül? (szerzödés módositási pénz, földhivatali bejegyzés stb)

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 09:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdést ,ha egy jelntéktelen összeget irunk bele,(bármint a megvételi árba),akkor ez az összeg után kell majd illetéket fizetnem?
2009. márc. 11. 09:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt banki hiel van rajta 9 millió forint.De a bank engedélyezi ezt márt megbeszéletem velük a szerzödés módositást!Csak azt nem mondták ez mennyibe fog kerülni!
2009. márc. 11. 09:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy csöppet zavaros nekem a kérdés, de megpróbálok néhány dolgot letisztázni. Ha megveszel egy házat, akkor mindenképpen kell fizetni vagyonszerzési illetéket 4 milláig 2% afölött 6%. Ha a szokásos piaci ár alatt veszed, akkor is a szokásos piaci ár után kell fizetni és örülj, ha az apeh nem fog vizsgálni, szóval ne írjatok be a szerződésbe egy párszázezres összeget, ha milliókat ér a ház. Az hogy mennyibe kerül nem igen tudom megmondani. A többi része nem tiszta a kérdésnek.
2009. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!