Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik még 2011-ben a szó...

Létezik még 2011-ben a szó szoros értelmében vett papír alapú RÉSZVÉNY?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy furcsán fogalmaztam meg a kérdést, szóval az lenne a lényege, hogy létezik-e még a kézzel fogható papír alapú részvény, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt ezek:


[link]


Azért kérdezem, mert mindenféle papírrégiséget, okiratot, pénzt gyűjtök, legyen az forgalomban levő, vagy forgalomból kivont. Szeretnék a jelenleg Magyarországon lévő részvénytársaságoktól (természetesen NyRt.) 1-1 darab részvényeket venni a gyűjteményembe, ezt meg lehet tenni? Köszi előre is mindenki válaszát!


2011. máj. 16. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Bizonyára léteznek még papír alapú részvények a régi időkből, de már jóideje csak elektronikus úton lehet részvény tulajdonába jutni. (környezetvédelem, könyebb ellenőrizhetőség, csalás csökkentése)

Szóval ha szeretnéd begyűjteni a megmaradt értékpapírokat akkor szerintem semmi akadálya. Ha még működik is az adott részvénytársaság aminek a papírjai fellelhetők, bizonyos hogy már dematerializálták, és nincsenek jogi következényei a papír eladásának.

2011. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 2 éve fogtam a kezemben 1000 Ft névértékű Richter részvényt. Közgáztanárom apja kapta a vállalattól. Jól néz ki.
2012. febr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet kérni materializált részvényt is, a nyomtatása iszonyú drága.
2012. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!