Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha csak az utólag épített...

Ha csak az utólag épített tetőtéren van jelzáloghitel és az bebukik, akkor mit csinál a bank?

Figyelt kérdés

16 éve költöztünk ide ahol most lakunk. Ez egy 2 szobás nagy nappalis házikó volt, de kinőttük és 4 éve elkezdtük a bővítés. Kb másfél évig tartott mire elkészült mert sok minden közbejött. A svájci frank jelzáloghitelt csak az újonnan épített tetőtérre terhelték, tehát ha bebukna a hitel, a földszinti rész még mindig a miénk maradna. Mihez tudna kezdeni a bank a tetőtérrel?

Értékesíteni nem tudja, kiadni sem tudja mivel fent csak 3 szoba meg egy fürdő van és egyáltalán hogy akadályozná meg hogy ne használjuk továbbra is azt az elmozdíthatatlan részt ami a mi házunkra van ráépítve?

Szerencsére nem fenyeget a veszély, de azért érdekelne hogy szerintetek mi történne.


2011. jún. 8. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tom hány éves vagy, de ilyen nem létezik!


Az a jelzálog az egész házra szól mint ingatlan.


Nincs ilyen, hogy jelzálogot veszek fela hátsó veteményeskertre meg a disznóólra, és akkor ha nem fizetem a bank viszi a disznómat ólastül meg a talicska káposztát ami termedt...

2011. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amúgymeg ha nincs mit vinni ráterhelika fizetésekre, ha házasság van akkor mindkét résztvevőre.


ha nincs fizetés se mert munkanélküliek akkor sitt, vagy közmunka.

2011. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne beszéljünk butaságot, adósok börtöne nem létezik már nagyon régen!


De ilyen szerintem sincs, hogy csak az emeletre szólna a jelzálog...

2011. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 09:31


Nem adósok börtönéről beszéltem, de érdeklődj utána, hogy egy tartozást, vagy köztartozást miylen módon lehet ma rendezni.


A legvégső eset a közmunka, ahol napi 100 forintonként vonják le, a börtön meg napi 500 ha jól tudom, utána lehet kérdezni, én hivatalos helyről tudom, mivel volt nemrég köztartozásom.

2011. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
napi 1000 ft csak lemaradt
2011. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

13:21


Én pontosan tudom, te meg kevered a dolgokat.


Ha a rendőrség megbüntet akkor azt igen, leülheted napi 3.000 forintjával a börtönben vagy leközmunkázhatod.


Ha a bank felé tartozásod van akkor örök életedre is maradhatsz adós, amíg nincs rajtad mit behajtani addig semmi sem fog történni.

2011. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A lényeg az, hogy tényleg nincs olyan hogy a ház egy részére terhel. terheli az egész ingatlant. Ha bebuktok, akkor nincs ház. Ennyi.
2011. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!