Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felmondott banki jelzáloghi...

Ha felmondott banki jelzáloghitelem van, én is eladhatom az ingatlant?

Figyelt kérdés

16mft-ot vettünk fel a raiffeisennél.most már több mint 36milla.

Ennyit nem ér a ház,de valamennyiért el tudnám adni ha minden igaz.

Kérdésem:Én eladhatom vagy csak a bank?


2011. júl. 19. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Eladhatod, HA a vevő átvállalja a tartozás törlesztését IS.
2011. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Olyan nincs!Szerintem így ne lehet eladni.

A vevőnek tehermentes házat kell eladnom,hiszen én vettem fel rá a hitelt,én költöttem el,nekem kell kifizetni is.

Fizettem 2 évig,doszt jött a válság,apa munkanélküli lett,törlesztő megemelkedett,itt van 3 gyerek,fizetni ahitelt nem tudtuk...így jártunk.

Lehet lenne vevő,de jóval kevesebbért venné meg,mint amennyit ér,gondoltuk eladnánk neki a házat....ha lehetne.

Így kevesebb lenne az adósság is.

Törlesztőt kezdtük 104.000ft-ba,most 298.000ft.MIBŐL FIZESSÜK?ÁÁÁÁÁÁÁ..

Szóval ez a helyzet.


Nem tudom mit szól erre a bank,mert ma tettem lépést ezügyben,most várom a visszahívásukat.

2011. júl. 19. 13:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól írta az első! Csak akkor tudod eladni,ha a vevő a hitelt is "megveszi"!

Apunak tartozik egy koma, az is ezzel próbálkozott. A kutya nem vette meg 5 év alatt így a házat, pedig azon nincs is olyan veszélyesen nagy hitel!

2011. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdezőnek van igaza. Tegyük fel (persze a bank engedélyével) eladod a házat 15 milláért, azt ugye odaadod a banknak, és a fennmaradó hitelt meg törlesztheted még, ha egyáltalán tudod.

Amiről az előző válaszoló írt, az a hitelátvállalás. De baromi macerás, mert ugye az átvállalónak is át kell menni a rostán, és nem kevés kp-val kell rendelkeznie hogy egyáltalán átvehesse a hitelt.

2011. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hintalow ***** válasza:
Csak az a bibi, hogy amíg a hitel ki nem fizeted, rajta a házon a jelzálog, amíg ott a jelzálog, addig nem íratható más nevére a ház, és meglehetősen kevés olyan vevőjelöltet találni aki bevállal olyat, hogy fizet, aztán majd (pár nap v. hét múlva írják a nevére az ingatlant, ergó jön létre az adásvétel. Én sem mennék bele ilyenbe.
2011. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajna ezekre nincs megoldás. Vagy szépen nem fizetsz, gyűjtögeted a pénzecskéd, bank árverez, kilakoltatni nem tud egy ideig úgy sem. Ezek megoldhatatlan ügyek, és nem feltétlenül az adósok tehetnek róla.
2011. júl. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,ez elég komrikált egy helyzet,csak gondoltam ha eladom annyival is kevesebb hitel maradna a rafi felé.

Egyébként nem tudom fizetni a hitelt mert mint írtam nagyon sok a törlesztője.Még fele bevételünk sem jön be ,mint amennyit kérne a bank,de a pláne az,hogy mivel felmondott hitelről van szó,így csak találgatni tudok,hogyan tovább...

A vevő egyébként max.8millát adna érte,többet nem.

Az itteni ingatlanárak szinte a béka feneke alatt vannak.

Tudni kell,hogy a hitelt közösen a szüleimmel vettük fel,tehát pótfedezet az ő ingatlanuk.Ők már a házból ki is költöztek,mert féltek,félnek a kilakoltatástól.

Tehát így kaptunk 16millát,(amit 2 évig rendesen is fizettünk havi 104.000ft-tal),de a válság miatt,és a párom munkahely elvesztése miatt jött a káosz:(

Tegnap vártam,hogy visszahív a bank,de nem tette.


Én az ingatlant tehermentesen szeretném eladni,de kérdés,hogy a bank ebbe bele-e megy,hogy a vevő csak ennyit tud fizetni érte.

Szó sincs átvállalásról,hiszen mi költöttük el a pénzt mint írtam,kifizetni nekünk kell.ÉN SEM VÁLLALNÁM ÁT SENKI HITELÉT!

Esetleg a bank a fennmaradó összeget ráterheli a szülői ingatlanra,de ezenkívül van még egy ingatlanunk,tán arra is.

Mindenképpen ki kellene így adnia a banknak a törlési határozatot,mert gondolom azért a banknak is érdeke,hogy valamennyi pénze jöjjön neki vissza.

Ki tudja,hogy a bank is mikor tudná értékesíteni?Akkor meg már lehet olyan alacsonyak lesznek az ingatlanárak,hogy még 5millát sem kapna érte.

Örülhetek ha ennyiért elmegy a ház,mert innen mindenki csak menekül,mert nincs sem munka,sem semmi...

Szóval ez a helyzet.

2011. júl. 20. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Hűha...Eszembe jutott, hogy talán érdemes lenne beszélni egy OVB ügynökkel, hátha van valami ötlete.Csak utána tud is magadról levakarni:-)
2011. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na attól mentsen meg a Jó Isten!Egyszer volt vele "szerencsém",soha többé!!!!
2011. júl. 20. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!