Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora az az összeg ami...

Mekkora az az összeg ami felett már dolgozni sem érdemes, mert eltart a kamat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 17:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Minimum 50 millió. Annak a kamata, ha nem forgatod, havi 100-150 körül van, pontosabban kicsit több, de ugye nem veheted ki az egészet az infláció miatt, mert valószínűleg 5-6 év múlva százezerből kb. éhenhalni tudsz majd.

Ahhoz, hogy komolyabb jövedelmed legyen, nyilván arányosan több pénz kell. 100 millió alatt szerintem nem érdemes belevágni. Más kérdés, hogy ha van 50 milliód, abból ügyesen már tudsz csinálni 100at :)

2011. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
Nekem van több mint 200 millióm jelenleg, mégsem hagyom abba a cégemet, mert szeretem csinálni és az emberekért is felelős vagyok. 60 éves koromig nem is akarom abbahagyni, az még 12 év. Majd utána.
2011. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én inkább a 100 M-t javaslom. Ekkora összegnél, már szépen eléldegélsz.
2011. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha összességében infláció+2%-ra tudod befektetni(lehetséges, ha nagy részéből prémium államkötvényt veszel, és a lejártára félreteszel annyi pénzt, hogy az addig elég legyen, de azt meg rövidebb távokra lekötögeted vagy megtakarítási számlára teszed), akkor ha van 100 milliód, akkor évi 2 milliót tudsz felhasználni megélhetésre úgy, hogy közben a tőkéd nem csökken, és így az a 2% infláció arányosan növekszik. Évi 2 millióból meg normálisan meg lehet élni, de csak egyedül! Ha asszony, gyerekek is vannak, és asszony se dolgozik, akkor jobb, ha 300 millióval számolunk, és akkor arról még nem is beszéltem, hogy ha több szabadidőd van, többet fogsz költeni, mint ha dolgoznál.
2011. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100 millió? Szerintetek mikorra fog összegyűlni egy embernek ennyi pénze havi 70-90 ezres fizetéssel? Nem mindenki tud ügyeskedéssel pénzt szerezni, van akinek az egyedüli bevételforrása az a a 70-80 körüli fizetés. (amiből még élni is kellene) Ő pedig egy lottóötös nélkül valószínüleg csak álmodozni fog ekkora összegről amiről beszéltek.
2011. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
menj máshova sírni, gazdag emberek beszélgetnek...
2011. jún. 13. 09:45
 7/21 anonim ***** válasza:
09:42 havi 70-90 ezerből is lehet százmilliókat csinálni, csak ügyesnek kell lenni és kockázatot kell vállalni. A lottóötösre várni a legrosszabb megoldás.
2011. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Micsoda problémák...és ilyen flegmán elküldeni valakit,mert itt gazdag emberek beszélgetnek.Én szeretek dolgozni,14éves korom óta dolgozok mégsincs egy forintom se,jelenleg az árverezés szélén vagyok egy kisgyerekkel.Ha valakinek itt több mint 100milliója van akkor befektethetne belém is egy 20milliót....ne azon agyaljon,hogy otthon feküdjön és éljen,mint hal a vízben....
2011. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
előző vagyok!Csak még annyit,hogy nem azért vagyok csóró,mert nem tudok spórolni hanem pont azért,mert az a havi 70-80 ezer forint arra nem elég,hogy rezsit fizessek és megéljek,nemhogy 100milliókat csinálljak belőle....
2011. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, tényleg sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de ilyenkor mindig felmerülnek bennem kérdések: miért nem tanultál? miért szültél gyereket egy bizonytalan kapcsolatba? (ha özvegy vagy, akkor természetesen ez a kérdésem nem áll)

A mai világban már mindenkinek adott, hogy annyira vigye, amennyire tudja. Ilyenkor mindig a nagyapám jut eszembe, aki egy alföldi tanyáról származott, legidősebb gyerek volt. Úgy járta végig a gimnáziumot, hogy utána dolgozni ment, este pedig otthon segített a 7 kisebb testvére mellett. Felvették Budapestre egyetemre, felvették egy szakkollégiumba, ami olcsó, de komoly szakmai felvételije van. Úgy élt meg, hogy napközben egyetemre járt, éjszaka meg a kettes metró ásásán dolgozott. Ami plusz pénze volt, azt hazaküldte a családjának. Olyan szinten spórolt, hogy szünetekben biciklivel járt haza, hogy a vonatjegyet se kelljen kifizetni.

Mire lediplomázott, már szakmai körökben ismerték a nevét, és egész életében nem voltak anyagi gondjai, mert elismerték és meg is fizették a munkásságát, eredményeit.

Előttem mindig ez lebeg: így is lehet csinálni.

2011. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!