Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha eurót veszek a megtakarítot...

Ha eurót veszek a megtakarított pénzemből az most jó ötlet?

Figyelt kérdés
Sokan ijesztgetnek ezzel-azzal, arra gondoltam, hogy a forint megtakarításomat(nem nagy tétel de azért mégis az össz spórolt pénzem) átváltom euróra, mert ha bajban lesz a forint mégiscsak lesz valami fizetőeszköz és hát egyelőre az euró az esélyes. Szerintetek jó ötlet? Vagy mi a legbiztosabb külföldi pénz?
2009. márc. 22. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
szerintem ne most váltsd át euróra, mert 300 körül van, ha esetleg valamikor visszaesik 250 köré akkor érdemes ezen gondolkodni.
2009. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam rá mert hogy ennél már volt magasabb is, viszont alacsonyabb(250 körüli) már nagyon rég volt, és nem tudom várjak-e még vele vagy vehetek-e.
2009. márc. 22. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy nehéz kérdés. Ha most átváltod, tényleg elég sokat veszítesz rajta. Viszont nem valószínű, hogy a közeljövőben tartósan 300 Ft alá menne, szóval mégsem olyan nagy a veszteség. És valóban ha államcsőd lenne (na azért ez eléggé valószínűtlen forgatókönyv), akkor a forint semmit nem érne, és jó lenne, ha euród lenne. Meg akkor valószínű, hogy már 500-600-as árfolyamon váltanák a forintot. Viszont ha valami csoda folytán hirtelen újra erősödne a forint, te meg beváltottad, akkor a fejed falba vered majd, hogy eurónként veszetettél 40-50 Ft-ot. Szóval ki tudja, hogy most mi a jó megoldás. Jah és az euró biztos külföldi pénz.
2009. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2009. márc. 22. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 250-es euró elég optimista :)


Szerintem jó ötlet mostanában 300 ft alatt VENNI, 310 fölött pedig ELADNI eurót. Pl. most a Gyurcsány lemondásával kapcsolatos hírek ismét gyengítették a forintot, jelenleg 305 forint körül mozgunk és még nem nyitott a piac. A jelen gazdasági helyzetben a megtakarításotok felét igenis jó ötlet euróban tartani, higyjétek el.

2009. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A felét átváltom majd, biztos ami biztos..
2009. márc. 25. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!