Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki mer felvenni a mai világban...

Ki mer felvenni a mai világban hitelt?

Figyelt kérdés
Van olyan bank, aki ad egyáltalán? Tisztában vannak vele az emberek, hogy mit vállalnak?
2011. jún. 25. 21:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%
akinek esze van, az eddig sem vett fel hitelt.
2011. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
60%
Akinek nincs más választása. Egy fiatal pár öregkoráig gyűjthetne, mire lenne külön háza.
2011. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
56%
Az előttem szólóé a pont. Teljesen ledőbbentett, mikor tavaly láttam, az rtl-en, hogy egy 50év körüli házaspár azért vett fel kölcsönt, hogy felújítsák a házukat, 3 millát és most a bajban vannak.
2011. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
pontosítok, az elsőé a pont
2011. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Akinek biztos, passzív jövedelme van.
2011. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Aki hitelt vesz fel, vállalja a kockázatot és ne utólag panaszkodjon! Sajnos az elmúlt években nagyon sokan felelőtlenül vettek fel hitelt és ezzel csak az a baj, hogy azok isszák meg jobban a levét ennek, akik nem tettek ilyet. Mi a francnak segít az állam a bajba jutott lakáshiteleseken?

Én nem vettem fel, mert bár van diplomám, mégsem voltam még sosem biztos abban, hogy tuti biztos a munkahelyem. Most nincs is, bajban is lennék, ha törlesztőrészleteket kellene nyögnöm. Inkább szenvedek még anyám házában amíg össze nem gyűjtöm magam a pénzt... De persze aki nagyzolni akar és költekezni, az nem így tesz. Csak aztán nem kéne panaszkodni.


Hitelt bármikor ad bármely bank. Fedezetet eddig és kértek, ezután is fognak. A bank nem hülye...

Az embereknek is így kéne gondolkodni...

Pl. Nekem úgy 3 millió kéne még, hogy vehessek lakást+berendezzem egyszerűen, de utána nem marad pénzem. Még várok, gyűjtök. Majd ha meglesz , vagy majdnem meglesz, akkor esetleg felveszek ugyanennyi hitelt, hogy mindig legyen valami megtakarításom, amihez lehet nyúlni munkahely megszűnésekor vagy egyéb baj esetén...

Magyarul akkor fogok felvenni hitelt, ha már gyakorlatilag nem is lesz rá szükségem...

2011. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
100%
Én egyik világban se mertem volna felvenni hitelt...
2011. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
Elég provokatív a kedves kérdező. Régen is vettek fel az emberek hitelt ha például saját házat akartak. A baj ott van, hogy svájci frankban adósodtak el sokan plusz még válság is lett. Szerintem a bankok és az országvezetők hibája is hogy népszerűvé tették a CHF alapú hiteleket. Ebben az országban sajnos mindenki azt csinál amit akar. Pedig a bankoknak nem lett volna szabad hagyni hogy ügyeskedjenek, csak forintban hitelezzenek! És stabil magyar gazdaságra lenne szükség! Akkor jöhetne bármilyen válság. De így hogy a külföldtől függünk, meg mindet importálunk sehova sem jutunk! Hiába nyalja Viktor a kínaiak seggét is, csak még jobban kiszolgáltatottabbak leszünk!
2011. jún. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Aki okosan tudja befektetni, az most is vesz fel hitelt. A bankok adnak, hiszen jó jövdelemforrás.


Az emberek meg egyszerűen nulla pénzügyi ismeretekkel rendelkeznek. Az igényeik meg nagyok.

Ha egy fiatal pár dolgozik és spórol, néhány év alatt össze lehet gyűjteni egy lakás árát. Sőt okosabb lenne, ha a fiatalok már a munkába álláskor elkezdenének erre gyűjteni.

De nem ezt látom, hanem mindenki elszórja a pénzt, aztán mikor akarna lakást venni, akkor kezd el ugrálni és természetesnek veszi, hogy hitelt vesz fel.

Pedig nem kell hozzá sok ész, hogy kiszámoljuk, egy húsz évre felvett hitel esetében az ember több mint kétszeresét fizeti vissza a legjobb esetben is. Ez azt jelenti, hogy ha gyűjtögetnének, akkor ugyanaz a pénz, persze alacsonyabb kamatokkal számolva, kb. 7-8 év alatt összegyűjthető lenne. 7-8 év pedig a 20hoz viszonyítva semmi.

De sokan, mint a gyerekek az édességpultnál, nem bírnak várni, azonnal kell nekik a lakás, inkább utána évtizedekig fizetik a kölcsönt. Iszonyú buta dolog.

2011. jún. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

"a bankoknak nem lett volna szabad hagyni hogy ügyeskedjenek"


Nem a bankok, hanem a hitelfelvevők próbáltak ügyeskedni! A banknak mindegy, hogy miben hitelez, ő mindegyik (mind a külföldi, mind pedig a hazai forrású) pénzre rátette a hasznát. A hitelfelvevő vállalta az árfolyamkockázatot az akkori alacsonyabb törlesztőrészletek csábításának bedőlve. Tehát a hitelfelvevő akart nyerészkedni, ő trükközött az árfolyamokkal, és most ő szív.

2011. jún. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!