Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előtakarékossági betétet...

Előtakarékossági betétet szeretnék nyitni a gyerekemnek havi befizetéssel, jó kamattal. Mi a legjobb most?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 12:33
 1/4 anonim válasza:

szerintem most ne nyiss!

a fundamenta 1 éve nem fizet ki minket,a férjemnek lejárt az életbiztositása,ami megtakaritásos,az előre szerzödött összegnek csak a felét kaptuk meg és 9 hónapig jártunk utána.

most lejár az önkéntes nyugdijpt. kiváncsi vagyok mennyit és mikor fognak fizetni...

2009. márc. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én pedig épp a Fundamentát akartam javasolni.Nekünk rendesen fizettek, és évi 30%-os kamatot sehol sem adnak.
2009. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az életbiztosítások nekem nem igazán meggyőzőek hozam szempontjából. Kockázatmentes és havi szinten fizethető a lakáselőtakarék, ami kedvezőbb hozamú.


A lakástakarékpénztárak nagyjából ugyanazt a termékcsoportot kínálják. Érdemes azt a pénztárat választani, amelyiknél akciós a számlanyitási díj, illetve a végső célunknak megfelelő kamatkonstrukciókkal rendelkezik. A számlanyitási díj általában a szerződéses összeg 1%-a, de 0,5% is szokott lenni akciósan. Ha csak, mint befektetésként akarsz előtakarékoskodni, akkor a 96 hónapos konstrukciók jöhetnek szóba, ahol a megtakarításod szabadon felhasználható. A megtakarítás a havi befizetéseidből, az állami támogatásból és a rájuk járó kamatból áll.

Azonban a megtakarítás nem egyenlő a szerződéses összeggel. A szerződéses összeg részét képezi maga a megtakarítás és egy kedvezményes kamatozású lakáscélú hiteltermék.

A lényeg az, hogy a 96 hónapos időszak után dönthetsz, hogy csak a megtakarításodat igényeled, vagy azon felül a szerződéses összegig igénybe veszed-e a kedvezményes lakáscélú hitelt.


Példa:

Az OTP Lakástakarékpénztár HOZAM termékcsaládjának UNIVERZUM+ termékénél havi 20 000 Ft befizetésével a 96 hónapos időszakot követően a kifizetendő megtakarítás összege 2 826 098 Ft. Ezt az összeget 96*20 000 (havi befizetés) + 53 000 (számlanyitási díj) = 1 973 000 Ft befizetésével lehet elérni. A számlanyitási díj a szerződéses összeg 1%-a (5 300 000 * 0,01).


Mivel főleg megtakarítás a célod, így a legnagyobb kamatozású termékcsaládból választottam a példában.

2009. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!:-)))))))))
2009. márc. 28. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!