Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek sikerült már magánszemél...

Kinek sikerült már magánszemélytől pénzt visszakapnia legális követeléskezelő, behajtó cég segítségével?

Figyelt kérdés
Elsősorban magánszemély magánszemélytől való behajtásra gondolok! Milyen gyorsan sikerült visszaszerezni a pénzt? Mennyi volt az össz díjja? 125 ezer Ft-ot adtunk kölcsön anyósomnak 2009. februárjában. Mai napig egy fillért sem adott vissza belőle. Papírt nem íratott alá vele a férjem, mert úgy volt, hogy 1 hét múlva visszaadja (tehát szóbeli megállapodás történt). Esetleg várom a cég (ek) nevét vagy telefonszámát (természetesen aki tud ilyet jelezze és privátban megkeresem)!
2011. júl. 12. 15:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
na mit sikerült intézni?
2019. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Visszaszereztem de nem a szokásos úton. Kibukott még ezen kívűl 2 tartozás 350000 + egy kisebb összegű. A már volt férjem mindkettőben adóstárs volt. Az egyik szintén a hitelben kezestől (az ex testvére) elkezdték vonni a pénzt. Ez egy gyűjtőszámlára került. Az pénzintézet (takarékszövetkezet) vezetőjével beszéltem rengeteget telefonon. Elmeséltem a fent említett esetet is. A gyűjtőszámlán addigra közel 124000 halmozódott fel, amit a pénzintézet vezetője nekünk utalt át.

Közben a nagy tartozást kettészedettem alap tartozás + a végrehajtó. Mindenkivel lebeszéltem, hogy kinek mennyi jár. Átutaltam. Innentől fogva 2 hetünk volt, hogy visszaszerezzük a pénzt, mert 2 hét után jelentik le hivatalosan egymás felé + a hitelben résztvevők felé, hogy a tartozás rendezve lett ( mert ugye ebben az esetben a "kedves" mama nyilván hátradőlt vola, hogy az idióták megint kifizették helyettünk no problem). Az ex egyik testvére vett fel hitelt, hogy ez a 350000 törlesztve legyen. Ezt a saját számlánkra utaltattuk. Mire hazaértünk már csörgött a telefon, hogy miért magunknak utaltattuk a pénzt miért nem a végrehajtónak ekkor lett felvilágosítva arról, hogy mit találtam ki és csináltam végig. Volt is nagy hallgatás és döbbenet a vonal másik felén. Mindezt 5 hónapos terhesen csináltam végig.... Szerencse, hogy a rengeteg idegeskedés miatt nem lett baja a fiamnak.

2019. nov. 10. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!