Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megoldást tudtok erre?

Milyen megoldást tudtok erre?

Figyelt kérdés

Svájci frank alapú hitelünk van az autóra. Kész rablás az egész, ahogy mostanában elszaladt velük a ló. A felvett hitelösszegnek 80%-a vissza van fizetve, de még mindig több a tartozás, mint a felvett összeg. :(

Az a helyzet, hogy a mostani törlesztő úgy fölment, hogy alig jut kenyérre, úgy érzem, hogy ezek lehetőségeim vannak, ki melyiket ajánlja?

1. leadom az autót, kiszállok az egészből, bar lista és a többi

2.megtartom az autót, de ha feljebb megy a törlesztő, akkor úgy is viszik

3. egy másik hitellel kiváltani, kevesebb lenne a törlesztő jóval, de valószínűleg életem végéig fizetem

Szóval átváltani pl forint alapúra, vagy másikra.


Esetleg van remény, hogy lejjebb menjen a frank?

Előre is köszönöm az okosságot


2011. júl. 18. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

1. leadom az autót, kiszállok az egészből, bar lista és a többi

Evvel nem járnál jól.A tartózásod így is megmarad,és több lesz a késedelmi kamatok miatt,és ugyanúgy fizetni kell továbbra is.De egy jó kis gyomorfekélyt összeszedhetsz az állandó idegeskedés miatt.


2.megtartom az autót, de ha feljebb megy a törlesztő, akkor úgy is viszik

Ha nem fizeted bizony elviszik.A fennálló tartozást továbbra is fizetni kell,ha nem tudod,akkor BAR lista,fenyegetőzések,behajtó cég stb.Továbbra is adós maradsz,és szintén egy kis gyomorfekély..


3. egy másik hitellel kiváltani, kevesebb lenne a törlesztő jóval, de valószínűleg életem végéig fizetem


Talán ez lenne az egyik megoldás.Utána kell nézni,hogy melyik a legkedvezőbb,és ha elfogadható a törlesztőrészlet akkor ezt kell választani.

Ha nem akarsz évekig fizetni,akkor később értékesíteni az autót,és az érte kapott összeget beletolni a tartozásban..Így igaz kocsi nem lesz,de kevesebb kölcsönt kell visszafizetni..

2011. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségedet,


a 2. megoldással az a helyzet, hogy le lenne minden írva a névről, tehát csak a bár lista ellen kell tartanom, ami azzal jár, ha munkahelyre kerülnék, ahol a fizetésemet banki átutalással kapnám, akkor vonnának le belőle autómatikusan...


az utolsó gondolatmeneted nem megvalósítható, mivel

az autó már 3 éves, jelenlegi piaci értéke 1 m ft, újonnan lett véve 2,8 m-ért

ennyi pénz lett felvéve, és több mint 2 m befizetve eddig, nemrég lett lekérve a jelenlegi tartozás, ami több mint 3,2 m ft.

elég gazemberség, nem? :/ jól kibastak velünk, ahogy sok másik emberrel is, akik nem csak az autójukat veszíthetik el, hanem a házukat is

azt is számításba veszem, hogy lehet, hogy még drágább lesz a frank, és a 3,2 még feljebb fog ugrani, de lehet, hogy lejjebb, amire nem sok esélyt látok, pontosan ezért is tettem föl ezt a kérdést

2011. júl. 18. 16:55
 3/7 A kérdező kommentje:
pontosan azért is tettem föl a kérdést, mert hátha valaki okos piaci elemző tud valami biztatót írni
2011. júl. 18. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Hello! Az ilyen autókat szokták hitelátvállalással eladni. Próbáld esetleg azt
2011. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"az autó már 3 éves, jelenlegi piaci értéke 1 m ft, újonnan lett véve 2,8 m-ért

ennyi pénz lett felvéve, és több mint 2 m befizetve eddig, nemrég lett lekérve a jelenlegi tartozás, ami több mint 3,2 m ft. "


tehát ne legyen autóm, de attól még nyugodtan fizessek 3 m ft-ot, és adjam el 1m-ért?

egyébként senki sem venné meg úgy, hogy a tőlem vásárló ember fizessen ki ennyit, egyébként ez lenne a legjobb megoldás, ha megvalósítható lenne

2011. júl. 23. 08:48
 6/7 A kérdező kommentje:
jah, és így is buknék rajta 2m-t...
2011. júl. 23. 08:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok nagyon okoskodni de nem 3 milliós kocsit kellett volna venni hanem valami olcsóbbat, esetleg használtan.
2011. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!