Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ház vásárlás Fundamentával?...

Ház vásárlás Fundamentával? Aki igénybe vette már leírná tapasztalatait? Gyorsak? Megbízhatóak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon macerás tőlük pénzt kapni.
2011. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
otp jobb? Még előtte állunk, tudok választani azért kérdezek előtte inkább hogy ne legyen meglepetés.
2011. júl. 26. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
A Fundamenta is OTP-s. A legrosszabb bank az OTP,azt semmiképpen ne válaszd.
2011. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében mindegy is... Vidéki vagyok itt más nincs... Kislányom van 1 éves utazgatni nem tudok mindig, autónk nincs. A férjem éjszakás nappalos heti váltásban. E kettő között lehet dönteni a kényelem és a lehetőségeink szempontjából :(
2011. júl. 26. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg írd le, hogy hogyan tervezed és mikor a vásárlást? Mennyi lenne az önerőd, mennyi lenne a vételár? Hol vásárolnál? házat vagy lakást?

Megfelelő, elfogadható jövedelemmel rendelkezel?

A Fundamenta tényleg gázos, ha nem a már összegyűjtött önerőd akarod felvenni tőlük.

Én hiteltanácsadó vagyok és az OTP-nél ha jó a fiók, akkor gördülékenyen szokott menni az ügyintézés...

2011. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lang Szilárd válasza:

Én a lakásom vásárlásakor már rendelkeztem Fundamenta szerződéssel. A szerződés két részből áll.


1 rész: saját befizetés + állami támogatás

2. rész: államilag támogatott hitel


Nem gyorsak és abszolút rugalmatlanok, DE megéri anyagilag. A befizetéseidet az állam kiegészíti éves szinten max 72 ezer forinttal. Egy négy éves szerződés esetén ez már 4 x 72 ezer Ft.


A saját befizetésed és az állami támogatást valóban "könnyen" megkapod a befizetési időszakot követő 3 hónapon belül. Persze akkor ez örökkévalóságnak tűnt, de utólag megérte.


Én az államilag támogatott hitelt nem tudtam igénybe venni, mert 2 hónap levelezgetés meg utánajárás után kiderült, hogy a hitelt nyújtó bank nem engedte be a jelzálog jog bejegyzést, így pedig a Fundamenta nem utalt. Akkor nagyon mérges voltam a hitelt nyújtó bankra is, akinek direkt a lakáselőtakarékossággal kombinált hitelét vettem fel.

Utólag mégis azt gondolom, hogy megérte.

Miután betörlesztettem a lakáselőtakarékosságot a bankhitelbe, kötöttem még egy lakáselőtakarékossági szerződést.


Én a lakáselőtakarékosságot az állami támogatás miatt ajánlom. És lehetőleg csak rövid időszakra Pl 4 év, mert hosszabb időszakon már nem éri meg szerintem.


Tehát:

Nem gyorsak.

Megbízhatóak.

Bürokratikusak és minden papírhoz ragaszkodnak, addig nem utalnak.

Viszont anyagilag megéri. :)

2011. júl. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is most gondolkodom a Fundán. Tényleg igaz, hogy az OTP lakáskasszája is Fundamenta, csak az a különbség, hogy ők a hitelnél a saját hitelükkel kombinálják, s azt már nem annyira kedvező.


A kiutalás tényleg macerás, ismerőseim is mondták, hogy min.3 hónap, de inkább több.


De 30 %-ot egy bank sem kamatozik.


Viszont engem az is érdekelne, hogy miért írják sokan, hogy hosszabb távra (mint 6-8 vagy 10 év) nem éri meg? Persze hosszú idő, de a 4 év után kapott 1,3 millióval (hitel nélkül) Hitellel kb. 2,5 m. mit lehet kezdeni? MErt lakást azt nem adnak érte. Most legalább van ez a 10 éves dolog, aminek a szerződéses összege 8 millió. Na azzal már lehet mit kezdeni, csak 10 év múlva mennyit fog az érni.


De mintha lenne áthidaló kölcsön, ha 2 évig fizeted a részletet és a számládon összegyűlt a szerződéses összeg 10%-a.

2011. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!