Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem kellene már tenni valamit,...

Nem kellene már tenni valamit, hogy ne csak a hitelfelvevők viseljék a svájci frank árfolyam különbözetét?

Figyelt kérdés

A bank miért nem vállal kockázatot, és akkor milyen jogon számít fel kamatot? Miért csak a vevő szív, a bank miért nem? Miért nem lehet fele fele arányban viselni a terhet?


Kellene indítani erre valamit vagy alakítani egy külön pertársaságot :/


dühős vagyok

holnap jövök


2011. aug. 4. 21:03
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Szív a bank is, nem kicsit.

1-ső szívás: nem fizetik a részleteket, nem megy be pénz

2-dik szívás: A visszavett lakás, autó, stb a nyakukon marad.

2011. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt szív a bank is (lásd első válasz), másrészt miért ne szívnál te, mikor TE vetted fel a kölcsönt, TE akartad, a bank csak segített, tudnod kellett volna, hogy egy hitelnek mindig van kockázata - hisz más pénzét költöd, olyan dolgot veszel, amire igazából nincs pénzed.


Nem tudom, mégis mit kéne tennie a banknak.


A cukor ára is emelkedik, mégsem mész reklamálni a boltoshoz, hogy felezzétek már a költségeket.

2011. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 ava87 ***** válasza:
49%
Nem tudom, de a szerződésben azért mindez benne kellett hogy legyen.
2011. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
24%
Szív, Azért zárnak milliárdos nyereséggel a mai napig. Mert az ő kezükben van a Világgazdaság. Nem furcsa okoznak egy világválságot, amitől államok majdnem csődbe mennek, aztán, mint a jótevők, szép kamatra, kisegítik hitellel, persze kemény kikötéssel, így még a az ország ügyeibe is beleszólnak. Komolyan mondom zsenik.
2011. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
55%

4. válaszoló:


melyik banknál dolgozol, hogy így belelátsz a dolgokba, ráadásul ilyen pozitív a mérleg? Csak mert akkor szívesen beadnám hozzátok az önéletrajzomat, az én bankom egyelőre szív.

2011. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
78%
K&H, Budapest Bank, azért mert kiadást csökkentenek, még mindig nyereségesek.
2011. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
15%
Nyugodtan alakíthattok pertársaságot, bármit, de a hitelt vissza KELL fizetni! Nincs elévülési idő! Akár a leendő nyugdíjadból is vonhatják a törlesztőrészleteket! A hitelfelvétellel egy szolgáltatást vettél igénybe! Senkit nem köteleztek a hitelfelvételre! Saját magatok hoztátok meg a döntést! Nyilván, mikor 150-160 Huf volt a frank és keveset fizettél, nem volt gond, de most megy a sírás! Ez a kockázata a devizahiteleknek! Ha akkor jó volt az alacsony árfolyam, akkor most viseljétek ennek az ellenkezőjét is! Amúgy pedig a bankok is nagy vesztesek ebben az említett okok miatt. Ne hárítsátok a felelősséget, mert a bank csak olyan 15%-ban hibás, nagyobb részben maga a hitelfelvevő nem volt elég körültekintő!
2011. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
36%
Én kocsira vettem fel a hitelt, nem sírok, tudom fizetni, de képzeld körültekintő voltam, csak az autóra nem adtak forint alapú hitelt, mit kellett volna csinálnom.
2011. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
15%
Személyi kölcsönt mindig is lehetett felvenni forintban. Miért nem azt vettél fel?
2011. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
59%
21:27-nek Jogos a kérdésfeltevő felvetése, ugyanis a devizahitelek hibás termékek, elég csak arra gondolnunk, hogy az adósok olyan szerződéseket írtak alá, amelyek egyoldalúan, kizárólag a hitelnyújtónak biztosítanak előnyöket - indokolatlanul -, hiszen olyan rendelkezéseket alkalmaztak, amelyek kiszámíthatatlanná teszik a hitel árát. A devizahitelekben annyi a kockázat, hogy egyetlen szerződés THM-je sem felelhet meg a valóságnak, vagyis teljes mértékben támadható és inkorrekt. Persze ezt eddig senki sem vitatta hiszen nem volt probléma. Most viszont van, és szinte biztos vagyok benne, hogy a pertársaságoknak esélye lesz jól kiszállni az ügyből így meglesz a precedens és akkor aztán lesz nemulass! :DDD
2011. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!