Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem kellene már tenni valamit,...

Nem kellene már tenni valamit, hogy ne csak a hitelfelvevők viseljék a svájci frank árfolyam különbözetét?

Figyelt kérdés

A bank miért nem vállal kockázatot, és akkor milyen jogon számít fel kamatot? Miért csak a vevő szív, a bank miért nem? Miért nem lehet fele fele arányban viselni a terhet?


Kellene indítani erre valamit vagy alakítani egy külön pertársaságot :/


dühős vagyok

holnap jövök


2011. aug. 4. 21:03
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
50%

21:36

Talán, mert nem akartam 38%-os kamatot fizetni

2011. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
82%
És mit akarnak elérni a pertársaságok?
2011. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
54%
Vállaltátok az árfolyamkockázatot.Ez van.
2011. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
A kapzsi bankok simán megtehetnék, hogy a kezelési költséget és a kamatfelárat (ami együtt az ő nyereségük) ne devizában, hanem forintban számolják el és akkor egyből 20-30%-kal csökkennének a törlesztőrészletek.
2011. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
44%

Ha megveszed a noname mosóport a Tescoban, mert az olcsóbb, akkor visszamész reklamálni, ha nem mossa fehérre a ruhádat? Ugye nem? Tudtad mit veszel, tudtad, hogy megvan a kockázata, hogy olcsó húsnak híg lesz a leve, de te bevállaltad. A szolgáltató ezzel nem tud mit csinálni, a pénzére azonban jogosan tart igényt.


Aláírtad a papírt. Elolvastad az apróbetűt. Hol a gond?

2011. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
De sok itt a bölcs ember...
2011. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy bölcs nem vagyok, de addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér. ÉS ha aláírok valamit, akkor nem sír a szám, ha be is igazolódik, amibe beleegyezésemet adtam.
2011. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
Utólag nagyon könnyű okosnak lenni
2011. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
60%

Nem utólag vagyok okos, éppen hogy előre gondolkodom/gondolkodtam akkor, mikor nem vettem fel hitelt.


Én nem azt mondom, hogy nem sajnálom azokat, akik most nyögik a durva törlesztőket. Igen, sajnálom, én csak az ellen emeltem szót, hogy a bankot szidjuk, mint bűnöst, aki nem segít. Nem feladata, hogy segítsen. A hitelesek meg játsszák az áldozati bárányt.

2011. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
58%

"meglesz a precedens és akkor aztán lesz nemulass! "


Ideje lenne észrevenni, hogy ez nem amerika! Magyarországon nincs precedensjog! Egy bíró döntése nem kötelezi hasonlóan dönteni a többi bírót.


Nem értem, hogy egyes hitelesek, miért vannak megsértődve, ha azt kérik számon rajtuk, amire leszerződtek! Senkit nem kényszerítettek CHF hitel felvételre.

2011. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!