Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs önálló keresetem nem...

Ha nincs önálló keresetem nem tudok részletre vásárolni?

Figyelt kérdés
Csak ösztöndíjam van mint 'bevételi forrás'.Így akkor nem is tudok részletre vásárolni?
2011. szept. 2. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A saját nevedre nem. Ha van annyi pénzed, hogy simán ki tudod fizetni a részleteket, akkor beszéld meg a szüleiddel, hogy legyenek papíron ők a vevők, te pedig minden hónapban nekik adod a törlesztőrészlet összegét vagy befizeted a csekket. Én is így vettem egyetemista koromban mosógépet.
2011. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ösztöndij NEM jövedelem, ezért erre nem adnak kölcsönt.

Aki meg másnak vesz valamit - mint az elsö válaszoló szülei - az nagyon ráfizethet, még akkor is, ha a tényleges tujadonos becsületes (bárkit érhet komoly baleset, lehet munkanélküli, stb).

2011. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért az ember gyereke nem a "másnak vesz valamit" kategória. Meg aztán egy diák az ösztöndíjából kétlem, hogy olyasmit akarna venni, aminek soktízezer forint a törlesztőrészlete. Nekem is simán ki tudták volna fizetni a szüleim a törlesztőt (havi 3000 körül volt), én akartam önállóan rendezni.
2011. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A második vagyok: NEM bántásból irtam ezt. AZ ember gyereke IS más ember, ugyanis akár gyereke, akár nem, ha esetleg a szülök sem tudják fizetni a részleteket, meg a gyerek sem, akkor a szülö jut bajba. Itt nem konkrétan egy hütöre gondoltam, sokan ennél jóval nagyobb értékü dolgot is vesznek más nevére (akár gyerek, akár szül, akár ismerös/haver a más), és adott esetben igencsak ráfizethetnek.

Itt ezen az oldalon is rengetegszer olvashatod, hogy felvettem a gyerekemnek,/szülömnek/testvéremnek kölcsönt és most nem fizeti a részleteket, mert nem tudja vagy nem akarja - és az került komolyan bajba, aki a szivességet tette.

Te korrektül csináltad, és annyiban szerencséd is volt, hogy nem jött semmi közbe, nem is tége akartalak kritizálni, hanem másokat figyelmeztetni.

2011. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!