Hogy lehet behajtani?

Figyelt kérdés
3.000.000ft-al tartozik nekem egy személy.Tegnapi nappal járt le a határidő hogy kifizesse a pénzem.Nem veszi fel a telefont elérni nem lehet.Közben napokban jutott a tudomásomra hogy 2011.04.01-től van egy cége aminek apeh tartozása van.Jelenleg üzemel.Egyedüli tulajdonosa ő.Volt egy pár hét amíg az apeh zár alá vett minden gépét és a telephelyét.Van neki azóta egy felső kategóriás autója és teherautói.Nekem a pénzem kellene nem az autók de ha valakinek lenne valami jó ötlete amivel meg lehetne megszorongatni,megköszönöm.Verőlegényes és elrablásos dolgok nem érdekelnek.
2011. aug. 11. 18:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Aztán papír volt-e róla?
2011. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
HA van írásos szerződés a pénzkölcsönről akkor mehetsz a bíróságra,és perelhetsz
2011. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen van róla papír.
2011. aug. 11. 19:42
 4/23 anonim ***** válasza:
Én alkalmazottként dolgozom, de több olyan cégnél dolgoztam már, hogy rengeteg embernek tartozott a tulajdonos. Tudtommal, soha senkinek nem fizette ki a tartozását. Mindig ment a jogi herce-hurca, már sajnáltam őket. Akkor megfogattam, ha nekem valaki egyszer így fog tartozni, felbérelek valakit, hozza vissza a pénzemet. Tudom paraszt vagyok…. vállalom.
2011. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az én esetemben az apeh ennél a személynél mindent nyilvántartásba vett az információim szerint.És a papírban az szerepel hogy ha a megadott határidőig nem fizet akkor a gyártó gépek az enyémek.Amiről már az apeh-nak is tudomása van,és a papír meg írásakor még nem gondolta szerintem hogy dolga lesz az apeh-kal.Ügyfélkapun néztem hogy ki van adva önálló bírósági végrehajtónak.
2011. aug. 11. 20:00
 6/23 anonim ***** válasza:
És mi van a papíron? Mert ha csak annyi hogy kölcsönadtál, akkor mondj le róla. Gondolom nagyon sajnálja de nem tudja megadni és nincs semmi a nevén! Egyébként mivel palizott be csak hogy tanuljunk.
2011. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egyébként ha végig olvasnád azt amit írtam látnád hogy van egy cég a nevén gépek teherautók stb...
2011. aug. 11. 20:04
 8/23 anonim ***** válasza:
És te a cégnek adtál kölcsön? Tudod mi az a korlátolt felelősség?
2011. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem a cégnek.
2011. aug. 11. 22:24
 10/23 anonim ***** válasza:
Egy ismerős is ennyit adott kölcsön valakinek és csak azért nem jelentik fel mert ha lecsukják (mert ott feltehetően bizonyítható lenne a bűncselekmény) akkor garantáltan nem kapja meg a pénzét a börtönből. Így még reménykedik de asszem pár tízezer forintnál nem kapott vissza többet és ez vagy 2 éve húzódik. Keress meg egy behajtócéget, hogy lehetséges-e behajtani és ha igen mennyiért. Kiváncsi vagyok mennyit és milyen lehetőséget mondanak.
2011. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!