Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges az hogy a munkáltat...

Lehetséges az hogy a munkáltató cég a válságra hivatkozva befagyasztja a bankszámlát?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mondta hogy a számláján van 170.ooo Ft,és nem tud kivenni pénzt az automatából. Bement az OTP-be és ott azt mondták neki (állítása szerint), hogy a cég befagyasztotta a számlát a válságra hivatkozva. Nemcsak neki hanem több dolgozónak is. Ez lehetséges vagy át akar ejteni?
2009. ápr. 14. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne haragudj, de el se tudom képzelni, hogy a munkáltatónak mi köze van a saját bankszámlájához az embernek.

A bank nem fagyaszthat be egy magánszámlát a munkáltató kérésére. Kizárt, szerintem csak megpróbált viccelődni, vagy valami hasonló. Ilyen nincs.

2009. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy magánszemély számlájához nem nyúlhat a munkáltatója. (Max fizetést utalhat rá)
2009. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is hazudik. Egyáltalán milyen esetekben lehet befagyasztani egy számlát?
2009. ápr. 14. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyat el tudok képzelni, hogy átmenetileg késik a fizetés ,és nem utalnak,de abból mi haszna van a munkáltatónak, ha a pénzt már ráutalta a számlára?? Akkor már olyan mindegy lenne nekik, hogy felveszi a dolgozó, vagy nem.Szerintem sincs ilyen. Csak nehogy olyan legyen,hogy ha van valami befektetett kis pénzecskénk a bankban, és nem tudunk majd hozzájutni...mert a BANK fagyassza be....
2009. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámlát zárolhat az APEH (Vám és Pénzügyőrség)bűncselekmény esetén. Zárolhat a bank, a bank felé fennálló tartozás esetén, zároltathat a bíróság végrehajtási eljárás után.
2009. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A válság miatt biztos, hogy ilyen nem lehet. Ha valakinek befagyasszák a magán bankszámláját, ott másról van szó. Nem lehet, hogy nincs neki pénz a számláján és ezzel jön, hogy ne kelljen valamit kifizetni?
2009. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igaz, mert semmi joga nincs hozzá! Még akkor sem, ha ő a munkáltató, amit már egyszer kifizetett, azt nem veheti vissza!
2009. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!