Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Élt már közületek, vagy...

Élt már közületek, vagy szeretne élni a végtörlesztéssel? Mi az, ami meggyőzött titeket, miért jobb így nektek?

Figyelt kérdés
Információkat gyűjtök-kontra már elég sok van, de szeretném azokat a véleményét kikérni akiknek ez jó,hogy el tudjam dönteni,mit tegyek.köszönöm!!
2011. szept. 27. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van egy lakásom, aminek a felét mi fizettük ki,(család) de vettünk fel rá 4millió hitelt 19évre. Nem volt sok, sőt ha lenne állásom, még talán tudnám is fizetni, de megint nincs így elég nehéz. A barátommal élek együtt már több mint 5éve járunk, tehát komoly kapcsolatban. Így kaptunk a lehetőségen, hogy eladjuk neki a fél lakást, ami éppen annyi amennyi a hitel (kicsit több még így is amit vissza kell fizetnünk). Tehát kifizeti a 4millió 100ezres tartozásunkat (pedig már 4éve fizetem), és megkapja a fél lakást. Most ott tartunk, hogy örülünk, hogy aláírták a törvényt, és a barátom éppen pénzt kér a családjától. Ha ezt nem tudnánk meglépni, akkor ki kell adnom albérletbe, (pedig több mint fél milliót költöttem már rá), és haza kell költöznünk. Mindenképpen élünk a lehetőséggel, bár jelzálog van rajta, ezért a barátom valószínűleg csak személyi hitelt vehet fel, de meg kell oldanunk.
2011. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Idáig hatalmasat buktunk a hitelen, mivel kis önrésszel vettük fel, a lakás értéke kb a hitel összege (a 180-as árfolyammal számolva). Még 150 alatt volt a chf mikor felvettük. Ha rendes árfolyammal nézzük, még vagy 4-5 millióval több lenne most a tartozás. Rendesen fizettük több éven keresztül, most sincs gond szerencsére a törlesztéssel. Ha végtörlesztünk, hatalmas veszteséget kell lenyelni, mellette felélnénk minden biztonsági tartalékot, e mellett a családtól kellene kölcsönt kérni. Így totál több milliót bukunk az egészen. Ha viszont az árfolyam sok évig nem megy 180 alá, akkor még ennél is többet fogunk. Mivel a hitel sokkal nagyobb kockázat lett, mint amiről tájékoztattak minket, ezért félünk a kockázatos üzletben maradni. Ha tudunk, azért végtörlesztünk, hogy kiszállhassunk ebből a kockázatból, megszabaduljunk ettől a hiteltől.
2011. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
= tehát, hogy nehogy elveszítsük így vagy úgy a lakást a fejünk felől.
2011. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert most tudjuk fizetni, de mi lesz, ha később nem, mert még ennek a kétszerese is lenne a törlesztő, a lakás értéke egyre kisebb a hitel forintösszege pedig egyre nagyobb. Rossz üzlet volt mindenképpen!
2011. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos választ,és ha még van vélemény, tapasztalat, azt is szívesen várom!
2011. szept. 27. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
10 évre vettem fel 6,5 milliót. Majdnam 5 éve fizetem jelenlegi állás szerint van még 6,5 millió tartozásaom. Ha visszafizetem most 180-as árfolyammal 5 milliót kell fizetnem, vagyis nyerek rajta 1,5 milliót. Ha tovább fizetném a törlesztőt, és tegyük fel 240 körül maradna az árfolyam, a végére még innentől kezdve kb fizetnem kellene 8,5 milliót, vagyis ahhoz képest most 3,5 millióval kevesebbet fizetek, szóval mindenképp megéri.
2011. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És ti miből oldjátok meg a végtörlesztést?
2011. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Oké 13:33, de az 5 millát valamiből elő kell teremteni. Ha forint hitel, akkor azon is lesz kamat, tehát nem 5 millió lesz a végeredmény.


Nem olyan egyértelmű szerintem a mostani végtörlesztés jósága. Inkább én attól tenném függővé, hogy mekkora Ft hitelt kell felvenni hozzá. Ha keveset, akkor oké. csak ne felejtsük el, hogy Mo. kilátásai egyenlőre nem rózsásak, ha elindul az infláció, és vele a kamatemelés, akkor épp annyira nem jó biznisz a Ft hitel, mint most az árfolyam miatti deviza hitel. Viszont hosszabb távon benne van a pakliban a CHF gyengülése is. A fák nem nőnek az égig. Ha tovább emelkedne a frank, lejtőre tenné svájcot, ebből az következik, hogy a gyengülő gazdaság gyengébb árfolyamot hoz.

2011. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tényleg,van segítségetek?Miből oldjátok meg?
2011. szept. 27. 19:50
 10/11 anonim ***** válasza:

13:33-as vagyok.

Felét sporolt pénzből, felét családi kölcsönből. A hitelt úgy vettem fel, hogy a törlesztő mellett is tudjak félre rakni.

2011. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!