Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizalapú számlanyitás:...

Devizalapú számlanyitás: Budapest Bank vagy Külker?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok? Angol és amerikai megrendelés céljából kell...

21 éves vagyok, ha ez a számla típusától fontos...


2011. szept. 7. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

egyrészt a budapestnek a közelébe sem menjél. az egy nagyon gáz cég. még az OTP-nél is gázabb.


másrészt minek neked ehhez deviza számla?

gyakorlatilag bármilyen forint alapú számláról tudsz devizát kiegyenlíteni.

2011. szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezeket nem ismerem. Én egy pár évvel ezelőtt az OTP-t találtam a legjobbnak, nézd meg ezt is. Nagyon sokat számíthat, hogy a bank a középárfolyamhoz képest mennyire közeli értéken adja-veszi a devizát! Az OTP sima forint számláit nem ajánlanám senkinek, de devizaszámlában az OTP nagyon jó volt! Lehet, hogy valahol ingyenes például a számlavezetési díj, de a kedvezőtlen árfolyam miatt jóval többet veszíthetsz egy-egy átutaláson, mint amennyit ezzel a díjjal megspórolsz.
2011. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De külföldi oldalon regisztrálok és annál nem fogadják el az OTP-t.... Csak e kettő közül választhatok... Angliai rokonom mondta hogy az OTP-s nem jó csak ez a 2... Én sem tudom miért
2011. szept. 7. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:

külföldi oldalon nem a számlával regisztrálsz, hanem a számlához tartozó bankkártyával.


az a lényeg, hogy a bankkártya milyen, nem az, hogy a mögötte lévő számla milyen.

az lehet, hogy az ismerősödnek olyan OTP-s kártyája volt/van, ami nem volt jó, de ez nem az OTP-nél vezetett számla miatt van, hanem mert rossz kártyája volt hozzá.


nekem egy CIB forint alapú lakossági folyószámlám van, tartozik hozzá egy VISA dombornyomott kártya, ezzel eddig még mindenhol tudtam fizetni/regisztrálni.

2011. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Budapest Banknál a devizaszámlához nem kapsz bankkártyát, így vagy nyitsz valahol egy forint alapút dombor bankkártyával és viseled az árfolyamkockázatot, vagy keresel olyan bankot, ahol ez kivitelezhető. A virtuális bankkártyát is érdemes megkérdezni,amivel neten tudsz fizetni, tudtommal ez olcsóbb is, mint a dombor kártya.
2011. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!