Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi ideig lehet végtörleszt...

Mennyi ideig lehet végtörleszteni a svájci frankos lakáshitelemet, ha elfogadják a javaslatot?

Figyelt kérdés
Lakástakarékom most járt le, s 3 hónapos a kiutalási időszak, s szeretném a végtörlesztés 1 részét ezzel fizetni - ha elfogadják a javaslatot, amit nagyon remélek!
2011. szept. 13. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha elfogadják a 180-as végtörlesztést,az nem azt fogja jelenteni, hogy kötelező mindenkinek áttérni a devizáról ft alapúra.
2011. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tudom, de minden vágyam, hogy a megtakarított pénzemmel+ a lakástakarékommal 180 forintos árfolyamon kiváltsam végre az életemet megkeserítő, folyton dráguló svájci frankos lakáshitelemet. S ha csak egy rövid időszakot, pl. dec. 31-ig - adnak meg végtörlesztési lehetőségnek, akkor nekem igyekeznem kell a lakástakarék intézésével.

ha viszont nem határoznak meg végtörlesztési időszakot, akkor nem probléma a 3 hónapos várakozás a lakástakarékomra.

2011. szept. 13. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha elfogadják a javslatot, akkor az időpontok is benne lesznek.
2011. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Meg nem mondtak semmit, de nem hiszem, hogy csupan 3-4 honap lenne. En olyan 1-2 evre saccolnam.


(Amugy meg teljesen erzeketlen vagyok osszes CHF hitelessel es ha nem tudja fizetni a hitelet, akkor bukja csak be a lakasat. En Ft hiteles vagyok es az elejetol magasabb torlesztot fizetek. A tobbiek mert azert vettek fel CHF-et, mert OLCSOBB volt, mint a Ft.


Most 240-nel at akartam valtani a Forint hitelemet CHF-re erre a jogszabalyok nem engedik. Bonyallal terdeljen csak le a kormany elem, hogy most amikor az en oldalamon van az arfolyam, akkor megtiltja a CHF hitelezest...)

2011. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Értelek.

Én épp ellenkező helyzetben vagyok:) Én már heteken belül megkapom a lakáskasszát, így én meg azon aggódom, hogy mikor fogadják már el, és mikortól lép már életbe. Nagyon bosszantó lenne, ha betörlesztem, mert megérkezett, így be kell, és rá pl. két hétre életbe lép.

Szurkolok mindkettőnknek.:)

2011. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem most kell nyilatkoznom, hogy felveszem-e az összeget.

szóval nekem is sürgős lenne a döntés :)

nagyon remélem, hogy elfogadják és hamar életbe lép!!!

2011. szept. 13. 15:51
 7/9 A kérdező kommentje:

szept.9-én: "A kormány vasárnap dönt a kérdésben, s amennyiben elfogadja, a végtörlesztési lehetőséget három hónapig az eddig felmondott szerződésekre is megnyitják ezt a lehetőséget - tette hozzá Lázár János."

Ezért gondoltam a rövid végtörlesztési lehetőségre.

2011. szept. 13. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Egymás között bármit elfogadhatnak, addig nem lesz belőle semmi, amíg a parlamentben meg nem szavazzák, és törvénybe foglalják, majd kihirdetik és érvénybe lép. Ez azért eltart egy kis ideig.
2011. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel az egésszel az a baj, hogy a sok "adós" akik verik a mellüket hogy nincs miből fizetni, miközben itt ott amott rendelkezik egy kis megtakarítással. Szal ezzel a kamatot elengedem végtörlesztő dologgal ismét csak az jár jól, aki nincs is olyan nagy sz@rban. Mert aki tényleg nem tudja fizetni, az ezzel az ötlettel sem tudja majd kiegyenlíteni, kvázi a igazán rászoruló réteg ezzel sem élhet majd..
2011. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!