Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Emelkedett a lakáshiteled...

Emelkedett a lakáshiteled kamata? (pl. Raiffeisen)

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves CHF alapú lakáshitelem, melyből még 11 év van hátra. Nyár elején (direkt jó előre) értesített a Raiffeisen, hogy augusztus végi fordulómkor az addigi 5.79%-ról 6.13%-ra fogja emelni a hitel kamatát. Ezt meg is tette. Kíváncsi lennék, hogy ez egy általános kamatemelés volt náluk (~5.87%-os), vagy csak bizonyos ügyfélkörüket tüntetek ki ezzel.

Pl. engem akinél adminisztrációs hiba miatt a 11 évből hirtelen több ezer év lett a maradék futamidő (3907-ben is még fizetnem kellett volna). Természetesen mondanom sem kell, hogy javításkor ezt a részt nem vizsgálták vélhetően felül.

Mivel a bankok úgy sem adnak teljes körű tájékoztatást, és próbálják az ügyfeleket is elszigetelni egymástól, ezért gondoltam, hogy megpróbálom magam és a többiek tisztánlátása miatt feltenni ezt a kérdést. Természetesen más bankok ügyfelei is írhatnak, mert így ők is lehet jobban látják, hogy mennyire egyénre szabott vagy egységes kamatpolitikát fojtat az adott pénzintézet.


2011. szept. 20. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A bankok csak a problémás hitelekkel foglalkoznak külön-külön. Ha a hiteled kamata emelkedett, akkor a hasonló kategóriájú összes hitellel ugyanez történt. Kamatpolitika.
2011. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"hiteled kamata emelkedett, akkor a hasonló kategóriájú összes hitellel ugyanez történt." Pont azt szeretném ezzel kideríteni, hogy a bank milyen kategóriába kezel. A valós kondíciók alapján emelt, vagy az irreális adminisztrációs hibák miatt kerültem esetlegesen rosszabb besorolásba.

Azt nem írtam, de nem csak a futamidő lett pár ezer éves. Azt is állították, hogy azért jó fizető hiteleshez méltóan előtörlesztés nélkül egy év alatt több mint 58000 CHF-et tudtam befizetni-> szeretném azt az állást ami alapján ennek megfelelő fizetésem lenne. Ráadásul akkor mikor a kamatemelésről a tájékoztatót küldték, akkor tévesen 8.xMFt (ez a mostani árfolyamon, az akkorin még kevesebb volt) helyett úgy tudták, hogy 15MFt a tartozásom, melyet szintén idő közben visszakorrigáltak. Én úgy gondolom, hogy ha ilyen fars adatok alapján kalkuláltak, akkor elképzelhető, hogy mondjuk a kamat is rosszul lett kiszámolva. Érdekes módon, az összes javításnál mindig csak a nagyon fars adatok kerültek módosításra, illetve azok ami a banknak jó. De mondjuk kamatszámítás nem. Persze az is elképzelhető, hogy mindenkinek (vagy széles körben) hasonló szintű emelés volt, és ezért nem voltak a hibák hatással rám. Én hiába is kérnék felülvizsgálatot, úgy is azt mondana a bank amit akarna. Ezért érdekelne, hogy azok, akik hasonló kategóriába eshetnek mint én (mármint a valós adataim alapján), azoknál mi a helyzet. Mert ha pl. az látszik, hogy azoknál fele akkora mértékű mondjuk az emelkedés, akkor érdemes reklamálni újra. Azért általánosan írtam, mert így esetleg mások is össze tudják hasonlítani a hitelkondícióikat.

2011. szept. 20. 15:06
 3/4 anonim válasza:
Ugyanennél a banknál pont így emelték a kamatomat. 10 éves futamidőm van, abból 6,5 év van hátra. Az induló hitelem 9,9 millió.
2011. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ez máris segített. Bár még csak te írtál, de eddig úgy látszik, hogy ha nem lett volna ennyi baki nálam, akkor is ugyanez lett volna. Persze ettől még várom a többiek észrevételeit is.

Zoli

2011. szept. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!