Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előfordult már, hogy családon...

Előfordult már, hogy családon belül adtatok kölcsön valakinek?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen feltételekkel? Milyen kamatozással?
2011. szept. 21. 06:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen. Kamat nélkül,és megbeszéltük,hogy mikor kapom vissza. Tisztességes és megbízható a családom.
2011. szept. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szülőknek, tesónak. Másnak nem. Természetesen kamatmentes volt, megegyeztünk egy bizonyos minimum havi törlesztőrészben. Aztán 2-3 év alatt letelt.
2011. szept. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak szülőnek, tesónak adok. Kamatmentesen természetesen és fizeti, ahogy tudja. Megbízhatóak, tuti, hogy visszaadják.Másnak még ügyvéd előtt sem adnék.
2011. szept. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak szülőnek, tesónak adok. Kamatmentesen természetesen és fizeti, ahogy tudja. Megbízhatóak, tuti, hogy visszaadják.Másnak még ügyvéd előtt sem adnék.
2011. szept. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előfordult. Kamatot természetesen ilyen esetben nem kértem. A szűk családban nem írtunk róla papírt, távolabbi rokonnál viszont igen. Na nem valami nagyon bonyolult jogi dolgot, egyszerűen két tanú előtt aláírtuk, hogy mikor mennyi pénzt adtam neki, és hogy milyen határidővel köteles visszafizetni.

A visszafizetéskor meg odaírtuk alá, hogy ekkor és ekkor a tartozás rendezve lett.

2011. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akartok haragot, ne tegyétek!
2011. szept. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A bátyám (felnőtt) fiának egymilliót adtam kölcsön, hogy ne tegyék ki őket a lakásukból. Kamatot nem is akartam, papírt nem írtunk, megbeszéltük, hogy havonta mindig annyiva törleszti amennyivel épp tudja, ha 1-2 ezer forintjával, akkor úgy, nem sürgős. Nos, mindez két éve történt, mostanáig egy büdös fillért nem láttam tőle. Írjatok csak papírt, ha százszor is rokon..
2011. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, volt hogy 1M ft összeget. Persze kamat nélkül. Aztán az egy évből 2,5 év lett, még sincs csak a fele visszaadva. Ki sem merem számolni mennyi a kamatveszteségem mert sértődés lenne belőle, hogy milyen kicsinyes vagyok.
2011. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4 nagyonjo barátom van(gyerekorunk ota máig tart heti szonten találkozunk) nekik bármikor adok legyen szo 10-20ezerről vagy 100ezres nagyságrendről. meg persze családnak. bennük teljes mértékbe megbizom. visszais adják előbbutobb. viszont roluk tudom h ha éjszaka közepén felhivom őket h az ország másik végében lerobbanok vagy ottragadok vagy bármi van kérdés nélkül jönnek segítenek anyagiakkal vagy akár azzal h jönnek. ha pakolni kell ha házatépíteni bármi van azonnal ugranak. de ilyen barát nincs sok nekik bármikor adok kérdés nélkül. másnak nem. ez olyan dolog h nem várják el h segítsek énse várom el cserébe h segítsenek viszont mindig megteszik és nem számoljuk h ki kinek log egy szivességel.
2011. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolót irigylem, ... a barátai miatt!
2011. szept. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!