Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan deríthetném ki, hogy a...

Hogyan deríthetném ki, hogy a magánnyugdíj pénztárból kaptam e vissza pénzt vagy levelet?

Figyelt kérdés
5 hónapja elköltöztem az eddigi címemről,és olyan hozzátartozom lakik továbbra is ott akinek a szavaiban nem hiszek.
2011. szept. 21. 14:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem a bankszámládra kérted a pénz utalását? Mert ha a postán, akkor azt ugye át kellett volna venned. De szerintem a magánnyugdíjpénztárban meg tudják mondani.
2011. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem bankszámlára kértem,és a postás meg oda adhatta ennek az ismerősőmnek hisz tudja ki ő,és ismer bennünket.
2011. szept. 21. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Besétálsz a magánnyugdíj pénztárba és megérdeklődöd!!
2011. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Általában pénzt csak a címzettnek fizetnek ki a postások,hozzátartozónak nem nagyon!
2011. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Felléptem az ING honlapjára, kérték a pénztári azonosító jelet / minden számlaértesítőn szerepel + születési időt + TAJ számot. Rögtön láttam, mennyi pénzt fizetnek vissza. Ill. ez már a múlt. Talán más pénztárak esetében is van ilyen lehetőség.
2011. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pénzt nem adhatja át másnak, csak neked vagy meghatalmazottadnak. Ha nem így van,akkor kínos szituba lépett a posta...meg a postás.
2011. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól tudom akkor az átvevőnek alá kell írnia egy papírt amit a posta megőriz, hogy lássák megtörtént a kifizetés. Menj be a postára és kérdezd meg, hogy megtörtént-e a fizetés, illetve, hogy mennyi az összeg amelyet a hozzátartozódnak adtak át, a te nevedre. Sok szerencsét!

2011. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de így is kell adniuk értesítőt,ha már 1 hónap is eltelt?ugyanis állítólag nem kaptam,de levelet semmilyet nem mutatott nekem.És mint írtam nem bízok benne,amúgy azt a PAJ számot nem találom,honnan deríthetem ki újból?Sajnos nagy a távolság így nem tudok lemenni elhozni,mert valószínű otthagytam.
2011. szept. 21. 15:03
 9/12 anonim ***** válasza:

megint megszólalt a sok nagyokos...

pénzt is odaadhatnak a postások 100.000 Ftig közeli hozzátartozónak, pl. anyukának, apukának, testvérnek, sőt még élettársnak is.

2011. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja,igen elnézést..,100.000 ft alatt tényleg fizethet a postás a közeli hozzátartozónak is,ha a címzett épp nincs otthon!100.000 fölött már nem!
2011. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!