Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magánnyugdíj pénztári kifizeté...

Magánnyugdíj pénztári kifizetések. Más is kapott pofátlanul kevés hozamot a végén?

Figyelt kérdés
7 évig fizettem és 600 Ft-ot hozott a postás az Erstétől. Azt hittem lehidalok...Más is járt így?
2011. aug. 5. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvasol híreket? Megmondták, azért szüntetik meg, mert eltőzsdézték a pénzt. És nem lesz belőle semmi.Örülj neki, hogy a kormány gondoskodott róla, mert nyugdíjasként, amikor más lehetőséged nincs, kapod ezt a 600 forintot, mi lett volna?

Most ez is talált pénz.

2011. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem azért nem 600 Ft-ot kapok, ha nyugdíjas leszek 100 év múlva, de ki tudja?!:) Akiket ismerek, mind 200e Ft-okat kapnak vissza más bankoktól, és fele ennyi időt fizettek. Sajnos a banki dolgokhoz nem értek, ezért tettem föl ezt a kérdést. Köszönöm hasznos válaszod, remélem lesz "még" hasznosabb is...
2011. aug. 5. 18:15
 3/9 anonim válasza:
Valaki még 600 ft-ot sem kap! Annak milyen lehet már! Én még nem kaptam meg,de megnéztem a honlapon (otp)mennyit kapok,én 1 csekket tudok belőle kifizetni majd.Vagyis remélem megkapom azt is és nem kamu az egész.Tiszta elmebaj.
2011. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem -4500,- forint a reálhozamom az Évgyűrűknél! Jó, hogy nem kell befizetnem...
2011. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Istened.


A reálhozam azt jelenti, hogy a befizetéseid reáléréken (befizetéseid + infláció) menyit értek. A "befizetéseid" nem vesztek el, csak épp nem érnek többet mint a befizetéseid+infláció.

(Illetve mivel most a befizetéseket a kormány kezeli, mondhatni elvesztek - azzal a kitétellel, hogy kaptál rá egy kormányzati ígéretet, hogy lesz nyugdíjad. Amit vagy betartanak vagy nem. És úgy tartanak be, ahogy ők gondolják).


Tehát első válaszoló: nem 600 Ft-ot hozott volna a postás neki, hanem (alapfelállásban - azóta ez változott) a befizetése alapján neki járó hozamot.


Ha mindössze 600 Ft-ot kaptákl 7 év befizetés után, akkor mondhatni rosszul kezelték az összeget (bár nem fair egy 20 éves befektetés hozamát a 7. év végi hozam alapján megítélni, ráadásul úgy, hogy az utolsó 2 év komoly válságév volt). A -4500-as évgyűrűk még durvább.


A feleségem pár év munkaviszony után 142ezret kapott. Volt olyan munkavállaló, akinek 5.7millió Ft reálhozmot fizettek ki (neki komolyabb befizetései voltak gondolom).


A biztosítók meg kb pont annyira "tőzsdézték el" a befektetők pénzét, mint a kormány a MOL megvétellel.

Ja, nem is, ugyanis a kormánynak nem volt felhatalmazása hogy vásároljon, a kormány hitelből vett, valamint a kormány komolyat bukott, míg a magánynyugdíj biztosítóknál azért többségében volt reálhozam.

2011. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
10 év munkaviszony, Allianz, kiegyensúlyozott portfolió (állítólag ezen múlott...) 10.430 ft. Szerintem ez is kevés ahhoz képest, hogy a férjem 5 év munkaviszony után 7.000-t kapott....
2011. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ismerőseim is azt mondták, hogy ők úgynevezett kockázatosabb portfóliót választották, ezért kapnak most 200e Ft körüli összeget 4 év után. Sajna suli után gyorsba kellett belépni egybe, (kötelező volt) és nem tudtam utána sem nézni melyikbe kellene menni. Gondoltam Erste erős bank, ennyi elég. Kiküldtek egy papírt, amin 10 e Ft-ot írtak hozamnak, na ebből rá egy hóra most a postás már csak 600 Ft-ot hozott ki. Szóval nem biztos, hogy annyit kapsz, amennyit írtak előtte neked.:(
2011. aug. 6. 00:11
 8/9 anonim válasza:

Remélem jól m....ák őket.Én is fizettem 12 évig Otp-nek és 180000 helyett,28000-et küldtek,ennyit erről a bandáról!:(((

Csak lehuzzák a népet!:(

2011. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úristen! Durva! Ennyit lenyúlnak...szemrebbenés nélkül. Sokan utána számoltatnak, mert van aki milliókat bukott...nem 1-2 száz ezret. No comment...Ez már elúszott, mint sok minden más is...
2011. aug. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!