Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörleszteni lehet-e fundame...

Végtörleszteni lehet-e fundamentás azonnali áthidaló kölcsönnel a CHF hitelem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, hogy a felhasználást számlával kell igazolni az ilyen lakáscélú programoknál, ebből arra gondolok, hogy hitelkiváltásra nem alkalmas.

A biztonság kedvéért kérdezd meg a Fundamentát, elvégre biztos választ csak ők tudnak mondani.

2011. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, azt tudom, hogy lakáshitelre jó, de ha most kötöm meg és a hitelbírálat és míg megkapom a pénzem beleférek-e az időbe.
2011. szept. 22. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Két nappal ezelőtt voltunk a fundamentánál pont ezt megérdeklődni. Azt mondta a hölgy, hogy két hónap az elbírálási idő. Emellett "szép" összegeket mondott még a kölcségekre.:( Nem tudom mennyi a hiteled amit végtörleszteni akarsz, de a lakást max. 70%-ig lehet leterhelni náluk. Nekünk itt bukott meg a dolog:(Tehát beszélj egy fundamentással, mert ha a feltételeknek megfelelsz, akkor végülis az időbe beleférsz. Ha még most elkezded.
2011. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Nem fog beleférni az időbe, mert kb. 1 év kell mire áthidaló hitelt adnak a megtakarításra.
2011. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Fundamentánál lehet azonnali hitelt is felvenni. Ha a mostani végtörlesztés miatt érdeklődsz, akkor minél előbb lépj! Ha már van szerződésed, az nagyon jó, de szerintem meg kéne vizsgálni, hogy belefér e a kiváltandó hitel összegébe. Ha még nincs, akkor mindenképpen nyitnod kell hozzá.

Most már van 10 éves futamidejű szerződés is náluk. Írok egy példát:

8000000 Ft kellene. Havi 20000 Ft-os szerződést kell kötni, 10 éveset. A Fundamenta 60 nap alatt utalja ki a pénzt, ha hitelképes vagy, megfelelő értékű az ingatlan, stb. Ugyanolyan elvárásai vannak, mint egy másik banknak. 120 hónapig 54000 Ft kamatot fizetsz, plusz a 20000 Ft havi megtakarítást. Ha lejárt a 10 év, akkor 66.000 Ft-ot fizetsz 79 hónapon keresztül. Ez kb 8,5%-os kamat. De nem 10!!! Ráadásul ennyit fizetsz fixen, végig a futamidő alatt! Költségek: számlanyitási díj: a szerződéses összeg (8.000.000) 1 %-a, azaz 80.000Ft, + ha ki tudod még fizetni, akkor az első havi megtakarítás: 20.000 Ft. Az értékbecslő 22.500 Ft. Folyósítási díj is van, de az most nem tudom pontosan mennyi. Ha belekalkulálod a hiteledbe, akkor azt is ki tudod fizetni.

Véleményem szerint a legjobb megoldás a hitelkiváltásra. Hamar döntsél, mert a benyújtási határidő 2011.12.31. Ha bent van a hitelkiváltási igényed, akkor 60 nap alatt teljesítened kell. A fundamenta szintén 60 nap alatt folyósít. Nagyon rövidre szabták az időt! Ügyesnek kell lenni, hogy sikerüljön a kiváltás.

Ha szeretnél még kérdezni, akkor írj a beatty@citromail.hu-ra. Szívesen segítek.

2011. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!