Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarítást nyissak...

Milyen megtakarítást nyissak Gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Van Start számlája a Kincstárnál, azt nem is akarjuk bolygatni, időnként ha van pénzünk, akkor veszünk belőle államkötvényt. Azonban emellett szeretnék Neki nyitni valamilyen megtakarítási formát, ami akár az életkezdését, iskoláztatását, lakásvásárlását, tehát valameilyen felmerülő nagyobb kiadást tud fedezni. (Most 16 hónapos, tehát jópár évig szeretnénk gyűjtögetni neki.)

Gondolkodtam olyanon is, hogyha velünk valami történne, akkor se "adósodjon el", de nem ismerem ezeket a befektetési formákat. Van valamilyen életbiztosítással kombinált megtakarítási forma. Egyébként most az otp ösztöndíj programját ajánlották nekünk, de erről semmit nem találok a honlapon. Ismeri valaki? Minden tanácsot és véleményt megköszönök!


2011. máj. 30. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pénzüggyel foglalkozom, független vagyok( tehát egyik biztosító sem áll közelebb a szívemhez mint a másik).

Rengeteg életbiztosítással kombinált megtakarítás létezik, mindegyiknek más és más az előnye, de azt tudni kell hogy ezek általában havi 12-13 ezer forinttól indíthatóak.

Nagyon szívesen segítek, ha írsz privátban, hogy mik lennének a pontos igényeitek.

Üdv.

2011. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Én ugyanezzel foglalkozom és szerintem havi 5e-től már van megoldás, de mindegy.

A legfontosabb, hogy irjátok össze, mit szeretnétek neki adni!

Iskola: középiskola kb. 150e Ft /év

felsőoktatás kb. 500eFt/év

Életkezdés: mennyit szeretnétek adni neki?

Lakás: Mekkora értékű lakás, Önerőre vagy teljesen ki akarjátok fizetni?

stb.

Ezt osszátok el az évekkel ami hátravan /kb. 23/ és a 12 hónappal, igy kijön mennyit kellene neki félreraknotok mindezekre. Fontos, hogy ne 18 éves korára rakjatok félre, mert akkor még kb. Középiskolás lesz, hanem 22-23 éves korára, amikor elvégezte az Egyetemet/Főiskolát

Egy átlag kb:

Oktatás: 3M

Lakás + életkezdés: 8-10M

Összesen 13M Ft /23évvel/12 hónappal = 45e Ft/hó, ha mindent meg akartok oldani!

Ha ez nem megy , akkor pedig válasszátok ki mi a legfontosabb, pl iskola: 3M/23/12 = 10e Ft/hó

Fontos , hogy tervezzétek meg mit szeretnétek neki adni.

És a megoldások ehhez mérten változhatnak, de amig nem tudom melyik érdekel és mekkora összeggel addig nem tudom megmondani melyik lenne a legjobb.

2011. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsónak ez nagyon OVB-s szöveg! :) Én az összes megtakarítási dolgot utálom, minél !!biztosabb!! (kis hozam, de legalább biztos) alapba rakjál. Sajnos ezek a banki befektetések és megtakarítások, nem érnek semmit. Én simán csinálok 7 év alatt 600 ezerből 5 milliót, de mivel mindenki csak mosolyog rajta, ezért nem nagyon szoktam fáradni azzal, hogy meséljek róla, inkább szórom a pénzt ami ebből bejön.
2011. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Tedd azt, egyébként nem az OVB-nál dolgozom, de ha a PSZÁG-ben rám keresel, akkor ezt megtudod. A másik pedig, ha ilyen sokat tudsz csinálni ilyen kevés pénzből, hogyhogy nem mindenki nálad fektet be és mennek hozzád a biztosítók és nagyhalak?
2011. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
*PSZÁF regiszter
2011. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!