Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztés lehetősége? Mi...

Végtörlesztés lehetősége? Mi alapján döntik el a bankok, kinek lehet, kinek nem?

Figyelt kérdés
Tegnap besétáltam a bankunkba, ahol a hitelünk van, érdeklődni, a 180 Ft-os végtörlesztés részleteiről. Ahol az ügyintéző azt mondta, a párom neve mellett(az ő nevén van a hitel) nem lát ajánlást, vagyis mi nem törleszthetünk a 180 Ft-on bankon belül. Erről senki nem beszélt. Egyszerűen azt mondta, hogy a bankok a hitelesek neve mellé vagy adnak ajánlást, vagy nem. Nem tudja mitől függ, hogy valaki kap, vagy nem. Erről csak én nem hallottam eddig?
2011. okt. 6. 11:50
1 2
 11/13 Hintalow ***** válasza:

Jah, értem, tehát hitelkiváltással szeretnétek lezárni.

Az valóban nem jár alanyi jogon.

Ha csak simán a fix árfolyamú végtörlesztést szeretnéd igénybevenni saját pénzből, akkor két dolog kell meglegyen: adott árfolyam alatt vetted fel a hitelt, és jelzálogfedezetes lakáshitel/szem.kölcsön legyen.

Viszont ha nem saját pénzből fizetnéd vissza a hitelt, hanem forinthitelt vennél fel, és abból váltanád ki a meglévőt, ott már nem kötelezi semmi a bankodat arra, hogy hitelt adjon.

Ami tudomásom szerint kizáró ok lehet: volt már korábban elmaradás/számlatartozás, vagy vettetek már igénybe fizetési könnyítést. (ezek a dolgok bankonként változhatnak, sok helyen még képlékenyek, de pl, ahol én dolgozom, ott így van)

2011. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha saját (vagy kölcsönkért) pénzből törlesztenétek azt engedné a bank. Az ajánlás arra vonatkozik, hogy ők nem ajánlanak nektek forint hitelt. Szerintem azért mert gyeden vagy (nem tudom ezt tudja- e a bank). Ha a férjed fizetése nem elég fedezet, a te gyeded nem számít nekik, azt nem fogadják el csak munkaviszonyt.
2011. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kizárólag a párom nevén van a hitel, nekem igazából papíron semmi közöm hozzá. Bejelentett fizetése nettó 1300 euró. Nem hinném, hogy ez a gond:(
2011. okt. 9. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!