Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1996-ban felvettem a folyószám...

1996-ban felvettem a folyószámlahitelt,20ezer ft-ot, aztán sajnos megszűnt a munkahelyem, nem érkezett a számlámra pénz, amit megszüntettek!?

Figyelt kérdés
1998-ban ez az összeg már közel 100ezer ft volt, sajnos nem tudtam törleszteni. Azóta nem kaptam róla semmilyen papírt. Lehetséges hogy "elévült"?
2009. ápr. 29. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég fura. Ha el is engedték volna a tartozásod, akkor is kellett volna egy végső számlakivonatot kapnod. De a kamat miatt különben folyamatosan, legalább negyedévente. Nem változott meg a címed, amit esetleg nem jelentettél be a banknál? Bankos vagyok.
2009. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Lehet nem is tudsz róla de már milliós tartozásod van :(
2009. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azért is kérdeztem a címváltozást. Hihetetlen, hogy ne értesítették volna ki.
2009. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tartozás soha nem évül el. A tartozás végrehajthatósága az, amelyre megállapítható az elévülés. Tehát a banknak az adott összeggel még mindig tartozol - ha nem fizetted meg - maximum már nem tudják végrehajtani.


A lakcím megváltozása abban az esetben releváns, ha az illető nem létesített az új címén legalább tartózkodási helyet. Amennyiben a lakcímkártyáján az a cím szerepel ahol él, és ahol hivatalos okiratokat, leveleket át tud venni, akkor az elévülés nyugvása nem állapítható meg. Ebben az esetben a bank nem tett meg minden szükséges intézkedést kárának enyhítésére, a követelése érvényesítésére. Ugyanis a BM lakcímnyilvántartótól a kötelezett lakcíme beszerezhető. És ezt a lépést meg kellett volna tenni a banknak.

Persze más a helyzet - és az elévülés nyugvása is fennállhat - ha a kötelezett a bejelentett lakcímén/tartózkodási helyén nem érhető el.

2009. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugyanott lakom ahol akkor!
2009. ápr. 30. 09:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Valamit nem értek. Attól, hogy a számládra nem érkezik pénz, senki nem szünteti, szüntetheti meg a számládat, csak Te. Amit szintén nem értek, ha "megszűnt" a számlád 96-ban, honnan tudtad meg, hogy 98-ban már közel 100ezres a tartozásod és erről hogyan értesítettek? Banki tartozás tuti nem évül el, szóval jobban jársz, ha utánaérdeklődsz, most mi a helyzet.
2009. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megszüntette a bank a folyószámlámat mert nem érkezett rá jóváírás éa folyamatosan minuszban voltam. 98-ban kaptam levelet, akkor megkértem a részletfizetést, de sajnos nem tudtam törleszteni, Azóta semmi. Biztos hogy nem évült el? Nincs ilyen?
2009. máj. 7. 06:53
 8/9 A kérdező kommentje:

(3) A végrehajtás elévülését bármely végrehajtási cselekmény megszakítja. Az elévülés megszakadásával az elévülési idő újra kezdődik. Az (1) bekezdésben meghatározott időponttól számított tíz év elteltével azonban a határozat nem hajtható végre.

(4) Ha a határozat elévülés miatt nem hajtható végre, a behajthatatlan pénztartozást, valamint az ingatlanra a 136. § (4) bekezdése alapján bejegyzett jelzálogjogot törölni kell. A jelzálogjog törlése érdekében a végzést az ingatlanügyi hatósággal közölni kell.Biztosítási intézkedések (közigazgatási eljárás során született döntések VÉGREHAJTÁSa)|3339

Ez a törvény rám vonatkozik?

2009. máj. 7. 07:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetedben még nincs végrehajtás, így nem végrehajtási cselekmény szakítja meg az elévülést. A banki szerződés polgárjogi kötelem, így a polgárjog elévülési szabályai az irányadóak. A banki tartozás is elévül, a polgárjogi kötelmi mivolta miatt.


Ha 1998 és 2009 között volt szakadatlan öt egybefüggő év, amíg igazolhatóan nem értesítettek a tartozásodról, akkor a követelés érvényesíthetősége ELÉVÜLT. Neked perpill semmi teendőd nincs. Ha mégis elindulna a peresítés, pl. kapnál egy fizetési meghagyást a bíróságtól, akkor meg kell támadnod elévülésre hivatkozva. Jelenleg további teendőd nincs - ha biztos vagy benne, hogy volt öt szakadatlan év.

2009. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!