Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál éri meg legjobb...

Melyik banknál éri meg legjobban számlát nyitni és számlát vezetni, hol legalacsonyabbak a költségek?

Figyelt kérdés

A CIB-nél vagyok ugyan, de nem tudom, jó-e... Lehet, váltanom kéne, de nem tudom, melyik bankhoz menjek. A számla kell, de nagyon ritkán használom, viszont ha hozzá se nyúlok és nincs rajta, csak pár száz ft, akkor is kb. 300 ft havi számlavezetési díjat vonnak le plusz ez, plusz az, vagy 400 ft-ot minden hónapban - a semmiért... S most azért rakjak csak pénzt a számlámra, ha éppen nem használom, hogy le tudják vonni havonta ezt az összeget?! Nevetséges és felháborító!! (Munkanélküli vagyok, ezért nem használom most annyira a számlámat, viszont olykor kell erre-arra, pl. mobilt onnan tudok a legolcsóbban feltölteni 1500 ft-ért, ha neten ritkán veszek vagy eladok valamit, arra is kell...)


Szóval az érdekelne, hogy melyik banknál milyen és mekkora költségek vannak:

- havi számlavezetési díj

- éves díj

- bankkártya díja

- bankkártya éves tagsági díja (vagy nem tudom, hogy hívják, de a CIB-nél meg akartak vágni év végén emiatt vagy 2000 ft-tal, meg is szüntettem a kártyám, úgysem használtam)

- egyik számláról a másikra való átutalás díja (bankon belül, ill. kívül is)

- mobil sms értesítési díj

- biztonsági sms díj

- internetbank díj

- stb.


Légyszives, aki megnyitja ezt a kérdést, írja már le a havonta kapott postai levél számlája alapján, hogy neki mennyibe kerülnek ezek a költségek és melyik banknál van, hogy össze tudjam hasonlítani.

Köszönöm!


2011. okt. 14. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

PSZÁF oldalon van egy letölthető táblázat, ahol az ÖSSZES bankszámlatípus rendszerezve van, csak válogatni kell, hogy neked mi a fontos szempont.


Amúgy nekem OTP NET csomagom van, havidíj 499 forint, minden interneten kezdeményezett művelet ingyenes (tetszőleges számú, célú és összegű belföldi utalás), havi 2 kp felvét ingyenes, de nekem sokszor 1 is elég, mert mindenhol kártyát használok. SMS-t nem kértem, mert napi szinten követem a számlám a neten, amúyg 10-20 forintba kerülne, a biztonsági sms meg ingyen van.

2011. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tippet! Azon az oldalon hol találom ezt a táblázatot, mi a neve?
2011. okt. 14. 14:25
 3/5 A kérdező kommentje:

[link] ------ Ez az??

Nem tudom megnyitni, nincs Excel-em... Mivel lehetne még megnyitni, ami ingyenes?

2011. okt. 14. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, az egy költségszámító, a nevében is benne van.

Ezen az oldalon van, de ez is Excel. Tölts le valahonnan próbaverziót, vagy ingyenes verziót.

[link]

2011. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ok. Köszi!! Meg is van. Csak elég bonyolult áttekinteni, mert nem fér ki a monitorra, akkora...


Ezért lenne jobb/jó, ha más-más banknál lévő emberek leírnák sorban egymás alá, hogy kinek mennyi a költsége ilyen-olyan díjra.

2011. okt. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!