Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot javasolnátok...

Melyik bankot javasolnátok diákszámla megnyitására? Hol járok a legjobban a kezelési költségek tekintetében?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Sok mindentől függ, hogy melyik a számodra legalkalmasabb bankszámla. Ugyan nem minden bank vezet kifejezetten diákoknak való számlát, de előfordulhat, hogy arra, amire neked kell, egy egyszerű lakossági számla olcsóbb.

Hogy könnyebben dönthess, javaslom, hogy nézd át a Pénzügyi Felügyelet (PSZÁF) összehasonlító táblázatát, amit az alábbi linkről érhetsz el:


[link]


A lap alján találod a letölthető Excel táblázatot az összes bank összes számlatermékével. Ha megvan az esélyes befutók csoportja, szerintem nézd meg a kiválasztott bankok honlapját, hogy mennyire szimpatikus, könnyen eligazodsz-e rajta és járj utána, hogy a közeledben van-e annak a banknak ATM-je vagy fiókja, mert sokszor az is számít, hogy hol veszed fel a pénzt kártyával.

Ha ez az infó kevés, emailben szívesen válaszolok további kérdésekre is!

2010. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Cib bank Cibezz számlacsomag

Diákoknak készült. Ingyenes havi számlavezetés, ingyenes pénzfelvétel, ingyen telefon és netbank.


Vagy ha csak takarékoskodni akarsz AXA diákszámla

Ingyenes számlavezetés és ingyenes átutalás bárhova. Lekötés nélkül 5%-os kamat.


Ezek a legjobbak egy diáknak.

2010. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hegedüs Enikő válasza:
Hali! Most megyek egyetemre, úgyhogy idén sok központi levelet kaptam arról, hogy hol a legelőnyösebb nyitni diákszámlát. Meg kell mondanom őszintén, h én otp-junioros vagyok,d e amikor láttam az erstének az ún. erste-szemeszter csomagját nagyon megtetszett, elsősorban pont azért mert a kezelési költségek minimalizálva vannak s azonkívül külföldön is könnyedén használható (az otp-vel ellentétben) úgyhogy ha a közeljövőben szeretnél még diákszámlát nyitni, akkor csakis erstében gondolkodj: [link] minden jót!
2010. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az UniCredit bank is szimpi, én most regisztráltam náluk.. eddig otp-s voltam, az valami katasztrófa! csak persze nem gondoltam h van olcsóbb bank, nem jártam utána - csak most a tesóm váltott oda szintén otp-ről, így hallottam én is, hogy azért vannak különbségek a bankok között. Sajnos az otp megteheti ezt, visszaél fölényével, hiszen a diákok 3/4-e nála vezeti a számláját ( [link]
2010. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!