Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi ideje lehet maximum...

Mennyi ideje lehet maximum hátra egy 67 éves leukémiás betegnek?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha komolyan vennétek ezt, mert a nagypapámról van szó. Csak hasznos válaszokat írjatok és légyszíves ne vicceljétek el ezt. Köszönöm
2011. szept. 25. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyéni egészségi állapot és a betegség stádiumától függ. ezt nem lehet így konkrétan megállapítani.
2011. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
attól függ milyen stádiumban van, hogy reagála kezelésekre, milyen az általános állapota, Lehet-e csontvelőátültetést csinálni....Nagyon sok minden tényező játszik ebben szerepet. Akár élhet 20 évig is,de lehet, hogy csak egy felet. Az orvosokkal kell megbeszélni.
2011. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 25. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv,


én egy szakterületen dolgozó orvos vagyok. 3 részre bontom a kérdésedet:

1.) Milyen típusú betegsége van?

2.) Milyen stádiumú a betegsége?

3.) Milyen terápia áll rendelkezésre?


1.) Leukemiának sok típusa lehet, amelyek alapvetően meghatározzák a várható élettartamot (Egyébként az orvostudomány a daganatos megbetegedéseknél ötéves vagy tízéves túlélésben számol, tehát a kérdés az lehet, hogy mennyi eséllyel éli meg a következő 5 vagy 10 évet.). Sajnos az időskori leukemiás betegek túlélési mutatói elég rosszak, kb. 5-50% között változnak.


2.) A rossz statisztikákat az adja, hogy a leukemiák jelentős részét túl későn veszik észre. A legtöbb fajta korán felfedezett leukemia elég jó aránnyal gyógyítható. Ha a nagyapádnak CML-je van (krónikus myeloid leukemia), akkor nagyon fontos a betegség fázisa, ugyanis a tünetmentes fázis jellemzően évekig tart, akár egy évtizedig, de már találkoztam egy esettel, ahol 14 év után indult be az akcelerált fázis (a betegség rosszabbodása). Ugyanakkor ha eleve ebben vagy a blasztos fázisban fedezték fel a leukemiát, csak nagyon rövid ideje lehet hátra.


3.) A kezelés sem egyszerű, a leukemia típusától függően változhat. Egyrészt a családnak is fel kell készülni lelkileg a nagyapa támogatására. CLL (krónikus lymphocytás leukemia) esetén nem is mindig írnak ki drasztikus kezelést idős embereknek. Ebben az esetben viszont csak a betegség előrehaladásának lassulásában lehet bízni. Az esélyeket tovább rontja, hogy csontvelő-átültetés ma Magyarországon nemigen lehetséges egy 67 éves embernél.


Amit itt leírtam, korántsem teljeskörű tájékoztatás, kérdezzetek további információkat a kezelőorvostól - elvégre ő van tisztában a körülményekkel -, és tartsátok tiszteletben a nagypapa egészségéhez való hozzáállását.


Jobbulást neki, remélem segítettem!

2011. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Doktor Úr! Nagyon sokat tetszett segíteni. Köszönjük az egész család nevében a támogatását. Minden jót kívánunk Önnek!
2011. szept. 26. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!