Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásra, baba mellett vettetek...

Lakásra, baba mellett vettetek fel hitelt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk költözni a párommal apóstól saját házba. Bár nem tudjuk egy fizuból megkapnánk-e, ha 3 milliónk van, s 4-4,5 milliót vennénk fel. Párom a neten utána számolt, hogy ha 20 évre venné fel, 45 ezerrel kellene visszafizetnünk.

100-at kap, s mellette 38 cafetéria.

Necces lenne, de már nem bírjuk tovább elviselni apóst. Én már 3 éve, párom, mióta gyerek van, azóta látja be, hogy mégsem jó így. Főként a baba érdekében költöznénk.


Aki van ilyen helyzetben, hogy tudja fizetni a hitelt, sikerül beosztania úgy a pénzt, hogy meg is lehessen élni?

S nem-e tudja valaki, egy fizura megkapnánk-e a hitelt?

S a munkában töltött idő mennyit számít?


Párom kb 6 év után hagyta ott a munkahelyét, mert alig volt itthon, s szeretett volna több időt velünk tölteni, annyi fizetés mellett amennyit kapott, kevesebb munkaidővel, jobb munkát sikerült találnia, de még 2 hónapja van ott, s amint letelt a próbaidő, utána a lehető leghamarabb szeretnénk felvenni a hitelt.

Míg még kicsi a gyerek, el szeretnénk innen költözni.


Van két lakás is a nevén, anyja halála után örökölte, de sajna a haszonélvező após, így mindkét lakás ki van sajátítva. mert neki mindkettő kell.

Mondták, hogy bevezetik a szocpolt, de azt így sztünk nem kapnánk meg.


2011. okt. 24. 16:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

S a család segítségét hogyan kértétek?

Akkor Ti most így tudtok felvenni hitelt vagy a családtagok közül venné fel nektek valaki?

2011. okt. 26. 16:41
 12/17 anonim válasza:

Mi így nem kapunk hitelt föleg hogy az ingatlan 10 millió.

öcsém vagy apukám jönne adós társnak de kell egy plussz ingatlan fedezet is még!!!!

ma szóltak ha apum lesz az adós társ kell egy vagyon megosztást is csinálni a feleségével mert őr kiakarjuk hagyni az egészböl.(szüleim elváltak).apum feleségével meg amugy sem vagyunk beszélő viszonyban.így ma én azt hiszem letettem erről az egészröl.hogy kérjek meg bárkit is hogy az én kedvemért vagyon megosztást csináljon?! túl van bonyolítva az egész.öcsémet meg annyira nem szeretném.mert fiatal és elöbb utobb ő is szeretne lakást magának de ha levan terhelve több évre akkor ez nem lesz jó neki.ja és apum életkoránál fogva csak 18 évre kapnánk a hitelt ami havi törlesztöben több mint 100.000.ft.

kicsit csalodot lettem ma a telefon után.remélem nektek több sikeretek lesz.

2011. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor nektek sem könnyű a helyzetetek. Ti annyiban szerencsésebbek vagytok, hogy külön éltek szülőktől/apóstól.


Mi még 1-2 hét múlva fogunk rákérdezni, meg nekünk később lenne aktuális, amint lejárt a próbaideje a férjemnek.

Bár nekünk még nincs kinézve lakás. Nálunk az a szempont, hogy a fentebb felsoroltak közül valahol egy 2 szobás, ne túl picike konyhás lakást találjunk. 35-50 nm között, s úgy 6-7,5 millióig akarunk elmenni.

Nekünk szerintem nem lenne adós társ, mert apukámat 2006-ban 20 év munkaviszony után elengedték, s csak közmunkák vannak neki. Olyan helyen élnek, h sajna nincs munkalehetőség a vasúton kívül. Anyukámat most fogják elengedni 25 év munkaviszony után. Úgy volt e hó végéig kell dolgozniuk, nagyon sok embert engednek el a vasútról, de Orbán kormány behozza, h januártól 6 év helyett 3 év vagy hó, nem tudom pontosan, anyukám mondta lesz a végkielégítés, s azt meg akarja várni a főnökük.

Apósnak van 7-8 milliója, de nemhogy adna, még azt a keveset is elveszi a fiától. Mi egyszer már voltunk albiban csak após megzsarolta a fiát, ha nem jön vissza inni fog, mintha eddig nem azt csinálta volna. A terhességem napjáig ivott, s azóta szerencsére nem iszik. Vagyis h a titokban inna is, nem kerül olyan állapotba h addigtológiára kerüljön.

Két hónapos voltunk, s első alkalommal augusztusban 21ezer volt a rezsi, szeptemberben 10ezer. Viszont a bérleti díj 55 volt. S az sok volt egy fizu, s én jártam munkaügyi által egy képzésre, ahol havi 78ezret kaptam s fizették a bérletet.

2011. okt. 26. 23:37
 14/17 anonim válasza:
Ha gondolod elküldök egy telefonszámot piviben aki nekünk is intézi a hitelt.nagyon segítő kész és probál mindent kihozni ebböl az ügyböl nekünk.
2011. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A telefonszámot azt nagyon megköszönném.
2011. okt. 28. 14:34
 16/17 anonim ***** válasza:

szia, biztosan írtad a párod nettóját, de gyors átfutásban nem láttam...

egy jövedelemmel is hitelképesek lehettek, ha letelt a próbaidő.

caffeteria, gyes, családi pótlék beszámítható.

OTP elég drága. Megértem, hogy magyar bankot szeretnétek gazdagítani, de így anyagilag rosszabbul járnátok.

szerintem kérj kalkulációt több helyről is vagy egy olyan hiteltanácsadótól, aki több bankra tud Neked kalkulálni.

2011. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

visszaolvastam és láttam, hogy írogatott valaki, aki hasonló cipőben jár. Bocs, de ha menet közben derül ki, hogy vagyonjogi kell és csak rövidebb futamidőre megy egy hitel, akkor ott elképzelhető, hogy a tanácsadó nincs a toppon....

Létezik előszűrés, előbírálat. Én szeretem ezeket használni, mert akár 24 óra alatt ki is derül, ha az üf. nem hitelképes saját paramétereivel, nem kell adásvételire stb. költeni addig...

2011. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!