Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha más banknál kiváltom a...

Ha más banknál kiváltom a jelenlegi hitelt később ki tudom váltani Fundamnetával? Áthidaló kólcsönt valóban nem vehetek fel erre, csak ha lejár a futamidő?

Figyelt kérdés
Svájci frank hitelemet szeretném átváltani a jelenlegi 180- Ft-os hitelre, tehát végtörlesztenék, úgy, hogy egy másik banknál forint alapú lakáscélú hitelt váltok ki. Eddig rendben van, de a napokban megkavartak azzal, hogy a Fundamnetával (amim van, és amire későbbiekben számítok) nem fogom kifizetni, kiváltani, ezt az új lakáscélú forinthitelemet, mert csak a lakáskassza válthat ki, meg stb, stb. Tehát olyan ember válasza érdekel, aki ért a Fundamnetához, banki dolgokhoz, hogy: 1. Ha más banknál kiváltom a jelenlegi hitelt később ki tudom váltani Fundamnetával? Áthidaló kólcsönt valóban nem vehetek fel erre, csak ha lejár a futamidő?
2011. okt. 26. 18:11
 1/3 A kérdező kommentje:
2 x is elirtam, szóval: Fundamenta :))
2011. okt. 26. 23:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod váltani a hiteled, az a lényeg, hogy most is lakás célú hiteled legyen, de én pl. egy banknál se találtam olyan forinthitelt, ahol adtak volna lakáscélú hitelt, csak szabad felhasználásút adnak ilyen célra. Csak akkor tudod Fundamentával kiváltani, ha lakáscélú, ha szabad felhasználású, akkor nem. Akkor elvileg áthidaló kölcsönnel is lehet. Nem tudom, hogy van-e még az a verzió, ha 8 évig rakod, akkor szabadon felhasználható, akkor abból lehet a szabad felhasználásút is kiváltani.
2011. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Otp-nél és az Ersténél van lakáscélú lakáshitel kiváltás. Onnan jövök :)
2011. okt. 27. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!