Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudok tenni, ha rossz...

Mit tudok tenni, ha rossz helyre utaltam?

Figyelt kérdés
Vettem pár dolgot interneten. Utána el is utaltam az árát, de rossz számlaszámra. Otp-s vagyok egyébként.
2011. nov. 4. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mikor történt az utalás és melyik bankhoz?

De szerintem egyértelműen fel kellett volna hívni a bankodat, ők azok akik tényleges segíteni tudnak.

2011. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia! Otp-s vagyok. Szerdán ment az utalás fél háromkor. Sajnos nem tudok egy telefonszámot se, de írtam nekik.
2011. nov. 4. 12:47
 3/13 A kérdező kommentje:
azt nem tudom, hogy milyen bank lehet csak számlaszám volt.
2011. nov. 4. 12:48
 4/13 A kérdező kommentje:
Kisdunamenti Takarékszövetkezet
2011. nov. 4. 13:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Vedd fel a címzettel a kapcsolatot, hogy utalja vissza.
2011. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
írtam ennek a takarékszövetkezetnek és az Otp-nek is. Valaki csak mond valami okosat. :S
2011. nov. 4. 13:26
 7/13 anonim ***** válasza:
"Sajnos nem tudok egy telefonszámot se, de írtam nekik." Akkor segítek rajtad. Rámész az otp honlapjára és simám megtalálod a számukat (3-66-66-66). De szerintem hatékonyabb, ha személyesen mész be.
2011. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen, de már nincs az otp-nél, vagyis nálam, ezért írtam a takarékszövetkezetnek, bár szerintem nem fognak információt kiadni.
2011. nov. 4. 14:39
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim vannak az OTP-nél, és nekem mindig égnek áll a hajam, amikor pusztán számlaszám alapján simán engednek utalni mindenféle visszaellenőrzés nélkül. Az Erste-nél mindig beütik először a számlaszámot, aztán visszakérdezik, hogy a képernyőn megjelenő név, cím is stimmel-e tudomásom szerint, és csak utána okézzák az utalást. Olyan számlaszámot is visszaellenőriznek így, ami nem náluk van. Szóval kell, hogy legyen a bankoknak valami közös adatbázis, csak nem mindegyik használja a biztonságos utaláshoz.
2011. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A számlaszám utolsó jegye egy ellenőrző kód.

Érvényes számot tévedésből nehéz megadni.

2011. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!