Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem eladni hitellel...

Van esélyem eladni hitellel terhelt autót? Vagy mit tehetnék most?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a helyzetem sajnos egyáltalán nem egyedi. Svájci frank hitelre vásároltam gépjárművet, amit fix, rögzített árfolyamon törlesztek. Most nagyon nehéz élethelyzetbe kerültem, egyedül maradtam a gyermekemmel, és nagyon nagy terhet jelent most már ez a havi 21 ezer Ft kifizetése.

Mi lehet ilyenkor a megoldás? Tudom, hogy jól kijönni ebből a helyzetből lehetetlen, de szeretnék valahogy úgy megszabadulni az autótól, hogy minimálisra csökkentsem a költségeimet. Van esély hitelátvállalással eladni? Vagy milyen banki megoldás létezik?

Nagyon köszönöm annak, aki válaszol, nagyon fontos ez most nekem.


2011. nov. 12. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha CHF hitelre vetted, akkor nagyon nehéz jól kiszállni belőle, mert a kocsi ér pl 1M a hiteled meg lehet felment 1.3M-ra. Próbálj érdeklődni autókereskedőknél, vagy családon belül, hátha van akinek kell egy autó, de nem akar (nem tud) felvenni hitelt, és akkor ő használná/fizetné addig. Bár valamilyen szerződést mindenképp írjatok.


Én is hasonló cipőben jártam, nekem egy ismerős autókölcsönzős átvette úgy hogy beírattuk a forgalmiba mint üzembentartót, kezességet vállalt a hitelért is, így biztos fizetni fogja. Ő is jól járt, meg én is.

2011. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Sajnos ismerősi körben senki nincs, viszont arra gondoltam, hogy meghirdethetném egy autósportálon... veszíteni valóm nincs, egyéb megoldás híján.

2011. nov. 12. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg mennyi most a TAX ára az autódnak (asszem itt is meg lehet online: [link] ), és kérdezd meg a banktól mennyi még rá a hitel.

Nem akarlak elkeseríteni, de én 1M hitelt vettem fel, 3 év törlesztés után 1.6M lett, az autó meg ért 1.2M, szóval esélytelen volt eladnom.

2011. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A használtautópiacot tekintve szinte lehetetlen eladni, úgy hogy te jól gyere ki belőle. Ráfizetéssel talán. Magyarán meghirdeted a kocsidat hitelátvállalással és a vevőnek fizetsz még +250.000 forintot (hitelkompenzáció, az autón több a hitel mint amennyit ér).
2011. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldj ajánlatot és infókat a kocsiról.Én most direkt így akarok kocsit venni.
2011. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!