Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitel vitás kérdésnél a...

Devizahitel vitás kérdésnél a Bírósági perköltség mennyi?

Figyelt kérdés

Volt élettársammal CHF alapú szabadfelhasználású hitelt vettünk fel, én az adós, volt élettársam az adóstárs, az anyukám lakása volt a fedezet.

Eredeti elképzelésünk nem jött össze, erre volt páromra hallgatva...felújítottuk az összkomfortos fürdőmet és fűtésrendszeremet. Lecseréltük a régi kocsim fiatalabbra szintén az ő ötlete alapján. A pénz elment.

A hitelt mindig is az én fizetésemből vonták, soha + forinttal nem segített bele.

Kapcsolatunk megszakadt... tartósan. Ő ment el a párkapcsolatból (ez másik bizonyítható ocsmány téma).

Írásban megállapodtunk, hogy fele-fele arányban fizetjük, és a hitel kifizetése után egymás felé semmiféle követeléssel nem élünk.

Már most gond van a fele fizetéssel, nekem az OTP elviszi az összes jövedelmem.

Az OTP csak a bírósági határozatot fogadja el, szerződésmódosításra náluk nincs lehetőség, ráadásul elég rossz a viszonyunk a volt párommal.

Nem én kértem, de az összkomfortos lakásom bütykölgette, vett nekem autót...én hülye meg mentem utána, mint a pincsi kutya.

Egy ügyvédnő szerint ha fele-fele arányban fizeti, követelése is lehet, bár az aláírt megállapodásunkról nem tudott. De ő akart menni, átvert, megalázott, itthagyott.

A hitelbe egyedül beledöglök...és állandóan rettegek a butaságom miatt, hogy az anyukám mikor kerülhet utcára.

Milyen esélyem lenne egy bíróságon ?


2011. nov. 15. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj futamidő hosszabbítást, mert a bíróság sokáig tart. Azt írod, szerződésmódosításra nincs lehetőség, de ebben nem tudom, hogy lehetsz biztos, mert a banknak nem érdeke, hogy rossz adóssá válj. A perköltség a követelt összeg 6%-a, de erre lehet kérni haladékot, vagy megkapod, vagy nem. Az ügyvédet kell fizetned, ha kér előre pénzt. Ha van a volt párodnak vagyona, akkor érdemes megpróbálni, ha nincs a nevén semmi, akkor nem biztos.
2011. nov. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!