Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Több féle hitelem és hitelkártyám fog bedőlni,egy hónapon belül.Mire számíthatok?Anniyra megemelkedtek a törlesztőrészletek,hogy messze nem keresek annyit,amennyit kellene havonta törlesztenem.

A fizetésem 50%-át letiltják,azt tudom,de ezen felül mire számíthatok?A többi bank hogy fogja behajtani rajtam a pénzt,ha nincs a nevemen ingatlan,csak 1/6-od tuljadonrész van benne.Ikasszózzák a bankszámlámat?28 500 ft-t kötelesek rajt hagyni a megélhetésre?Sürgős választ várok!


2011. nov. 16. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A több féle hitel és hitelkártya egy vagy több banknál van? Kéne velük beszélni mielőtt nagy lesz a baj. Van olyan bank, ami segítőkész. 1.000.000 Ft alatt fizetési meghagyást fogsz kapni az közjegyzői kamarától. A megadott ügyvédi irodát érdemes felhívni és megegyezni velük részletfizetésben. Az esetek nagy részében ez sikerülni szokott.

Ha az nem jön össze, akkor is valami meg egyezésre kell jutni, hogy ne emelkedjen jogerőre a dolog és kerüljön végrehajtásra. A végrehajtás részleteivel nem vagyok tisztában ha pl. több ügy miatt kerül rá sor (tehát több bank felé van tartozásod).


A lényeg, hogy mutass a pénzintézetek felé fizetési készséget, akkor kisebb lesz a baj.

2011. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Több bankhoz tartozom,nem egyhez.Hogy egyezzek meg velük?Ha tiltják majd a fizetésem felét,akkor a fennamradó hitelekhez miből törlesszek?Abba úgy sem egyeznek bele,hogy mondjuk havi 5 ezer forintot törlesszek nekik,mert akkor sosem jár le.S akkor a többi hitelekről még nem is beszéltem.S ha végrehajtásra kerül az ügy,akkor mi lesz?Kijönnek,s kipakolják a házat?Azzal sokra nem mennek,10-15 éves műszaki dolgokkal nem tudnak mit kezdeni.Akkor mit visznek el?

2011. nov. 17. 06:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem egy hasonlóan járt dolgozóm van. Bírósági végrehajtás van a tartozások behajtásáról. Első körben mindig a fizetésből, járandóságokból (pld. nyugdíj) vonatják le a bankok. Van olyan dolgozom, akinek 4 letiltása áll már időrendben, mert jelen esetben csak kettőt tudunk tőle vonni. Addig is ketyegnek a késedelmi kamatok, ami lassan meghaladja az alaptartozás összegét.

Most 12 év után érzem úgy, hogy eljut a dolog egyiknél másiknál arra, hogy ingóságon fognak, vagy rosszabb esetben ingatlanon fognak végrehajtani. Ezek a dolgozok sok-sok bank, közüzemi szolgáltató felé tartoznak, és legalább 4-5 évet kell várniuk egyenként, hogy a letiltást elindíthassuk a fizetésükből. Ez talán lehet egy támpont Neked.

A bankszámlát inkasszózhatják, de az általad is említett 28.500 Ft-ot kötelesek rajta hagyni, kivéve ha adó- vagy illetéktartozásról van szó. Bár, tapasztalásaim szerint ezt az összegkorlátot a bankok nem szokták figyelembe venni. Ilyenkor azonnal "balhézni" kell velük, mivel rájuk is vonatkozik a végrehajtási törvény.

2011. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: Azt próbáld elérni, hogy ne jusson el egyik ügylet sem a fizetés letiltásig. Utána már (bocsánat) baszhatod. Kommunikálj velük, próbáld megértetni velük a helyzetet, ha kussban maradsz és várod a legrosszabbat, akkor csak rosszabb les. Sorba állnak majd a fizetésedért, és évekig nem lesz nyugtod.
2011. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!