Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes rögzített árfolyamon...

Érdemes rögzített árfolyamon forintra váltani a svájci frank hitelt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre az idő adja meg a választ.

Most úgy tűnik igen. Viszont amennyiben az ország hosszútávon sérülékeny marad, a kamatok magasak maradnak, akkor nem jó buli a forinthitel sem.


Én nem látok esélyt arra, hogy féléven belül csökkenne a frank árfolyam 210 alá. Viszont egy év távlatában már van esélye a visszagyengülésnek, ha addig kiülöd a frankhiteled, jobban jársz, mint a forintosítással.


Sok a bizonytalan tényező, inkább a megérzésedre hallgass, nincs objektív válasz.

2011. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bocs az offért!

Kedves első válaszoló!

Nekem eurós lakáshitelem van. Erről mi a véleményed? Szerintem nem váltom át...Te mit tennél a helyemben? Még 14 év van vissza, 60-65 körül törlesztünk. Tavaly 53-55 ezer körül.

2011. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Euros lakáshitel azért más mint a svájci, mert a mi gazdaságunk főként az eu-ba termel, az euro árfolyama közvetlenül hat a gazdaságra. A svájci deviza az Eur/CHF és a Ft/CHF kereszttől is függ, tehát a kockázat többszörözött, ráadásul a CHF menekülővaluta, azaz stabil pénznek tekintik a befektetők (mert svájc gazdasága erős), így pánik esetén tovább erősítik a valutáját.

Hosszútávon minden vissza fog rendeződni, mert a növekedés csak így tartható fenn.

Az euro árfolyam a ma gazdasági helyzethez valahol 290-300 között van szerintem, de mivel az eur kamatok alatta vannak a forinténak, még mindig jobban jársz.

2011. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
köszönöm!
2011. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm szépen!
2011. dec. 4. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!