Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáskassza megéri, értelmes...

Lakáskassza megéri, értelmes dolog?

Figyelt kérdés
Szerintetek megéri 10évre lekötni havi 20ezer ft-ot?Szerintem ebből is az lesz,mint a magánnyugdíjakból,hogy valahogy lenyúlja az állam,vagy csődbe megy a bank a bankválság miatt.Szerintetek?
2011. dec. 5. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
egyértelműen nem a legjobb befektetés a lakáskassza. Jól hangzik az állami támogatás + kamat, de ne felejtsd el mennyi pénzt kell fizetni azért hogy legyen egy ilyen kasszád, magyarán jól lenyúlnak.
2011. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri. Nem nyúlhatja le az állam, maximum a kamatot azaz az állami támogatást, de a te félretett pénzedet nem. Legalábbis ha bankon keresztül kötöd. 10 évre semmiképpen nem kötnék, mert pl az OTP-nél lehet úgy, hogy kötök 4 évre, aztán ha lejár, meghosszabbítom, ha akarom. viszont ha rögtön 10 évre kötöd, akkor ha mégis szeretnéd idő közben megszüntetni bármi miatt is, akkor biztos, hogy úszik a kamat(állami támogatás), és csak a befizetett pénzed marad meg.


Szóval a banknak nem gondolom, hogy érdeke, hogy maga alatt vágja a fát. A te általad a bank lakáskasszájába befizetett pénzt nem nyúlhatja le az állam, csak az állami támogatást.


Én most kötöttem 4 évre egyet.

2011. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ismét kérdezem:és ha csődbe megy a bank?Akkor a pénzednek mégis annyi.
2011. dec. 5. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor köss biztosítást inkább:) Életbiztosítást is ki lehet venni,vagy csinálj takarékbetétet v mást...

Vagy csak simán nyiss egy bankszámlát,amire minden hónapban utalsz X összeget és csak a tranzakciós meg évi díjat fizeted.

2011. dec. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tönkremegy a bank, pl az OTP, akkor már sem nekem, sem neked nem lesz aktuális a kérdés, hogy akarunk-e lakásra takarékoskodni bármilyen formában, mert akkor a pénz sem fog semmit sem érni már. :) Tehát :) a bankban ilyen formában kényszerülök megbízni, mert még mindig jobban járok így, mintha a készpénzt egy zsákba dugnám és az ágyam alá tenném. :)
2011. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pókasszony válasza:

Egyértelműen a legjobb lakáscélú befektetés.

Nem bankot, hanem lakás-takarékpénztárat kell választani (lsd.: Fundamenta),mert ott, nem befolyásoló tényező a "bankválság".mellesleg az OBA is biztosítja a befektetett összeget.Az Állami támogatás 14 éve változatlanul jár, pedig volt már néhány kormányváltás és gazdasági válság.Ez azért van, mert mindenkinek csak előnye származik a lakás-takarékpénztárból:az államnak,az ügyfélnek, és a pénztárnak is!Ha 10 évre kötöd le a pénzed,és előbb szeretnéd felhasználni, akkor sem veszítesz semmit, hiszen a futamidő alatt is minden módosítható(persze a Fundamentáról beszélek).

Ha van lakáscélod, akkor a legjobb döntés!

2011. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megéri, de csak akkor, ha van mellette egyéb megtakarításod is. Nagyon sajnáltam azt az ismerősöm, aki minden pénzét lakáskasszába tette, aztán autóbalesetben meghaltak a szülei. Nem csak egyszerre veszítette el őket, de hitelt kellett felvennie a temetésre, pedig volt fundamentája, de nem fedezhette abból.
2011. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megéri, de nem 10 évre, hanem legfeljebb 6-7 évre, ugyanis kb. ott van az a pont, amikor a bankbetétek hozamát adja az állami támogatást is beleértve. Ugyanis az állami támogatás befizetés után van, így a befektetett tőke egyre kisebb arányát teszi ki. Legjobb hozamot 4 évre adja, és mint más is leírta, meghosszabbítható, szóval 4 évre érdemes kötni, aztán majd meglátod, de ha most azt látod, hogy csak 10 év múlva vennél lakást, akkor inkább bankbetét, megtakarítási számla, államkötvény, stb. 4 évig, majd 6 évig lakáskassza(de 4 évre kötve, utolsó 2 év meghosszabbítás).
2011. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!