Anyuka kérdése:

Alaphelyzet: Diákhitel, amelyet a hitelközpont öt év rendes fizetés után, három havi csúszás miatt felmondott. Most a NAV közteherként behajtja. Egyéb jövedelmeink is vannak. Mire számíthatunk? Milyen határidőink vannak? Véd-e a szoc. Pol?

Figyelt kérdés
Kaptunk tőlük egy levelet, hogy mivel az összeg a fél milliót meghaladja és ők úgy látják, hogy fél éven belül nem térülhet meg, bejegyezteti a végrehajtási jogot, amelyet nekem kell kifizetnem. Mellékeltek egy 6600Ft-os csekket. Az én hitelem 1,2 millió, a férjemét is záros határidőn belül felmondják az 1,7 millió. A házunkat jelzálog terheli szocpollal. Mi januártól 300e/hó ütemezéssel elkezdjük az adóhatóságnak törleszteni. No de mennyi időnk van a visszafizetésre? Véd-e ebben az esetben bennünket az, hogy szociálpolitikai támogatás miatt az ingatlan 2014 áprilisig elidegeníthetetlen? Felmondja-e a bank a kb.30 milliós házunkra adott 15 millió forintos jól fizetett hitelünket, ha bejegyzi az árverezési jogot a NAV? Semmit nem tudunk és hiába hívtuk fel az ügyintézőt az adóhatóságnál úgy beszélt velünk, mintha a seggéből rángatott volna ki bennünket. Három gyermeket nevelünk és fizetni is akarunk. De ezt mindenki lesz˛˘°^°@ta magasról.
2011. dec. 13. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ha a NAV is jelzálogot jegyeztet be az ingatlanra, akkor a bank (hiába fizetitek azt a hitelt rendesen) veszélyben érzi a fedezetét. Ha a bank veszélyben érzi a fedezetét, akkor felmondja a szerződést. Senki nem szereti a sorban álló igénylőket... Tehát mielőbb el kéne kezdeni ezt is törleszteni, egyeztetni velük. Tudom, könnyű ezt innen mondanom, de még nagyobb bajotok származhat belőle, ha nem ezt teszitek.
2011. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
sajnálom hogy így jártatok, én mindenkit próbálok lebeszélni a diákhitelről.... és sajnos igen nagy szemétségnek tartom a diákhitelek reklámozását, meg hogy a sok egyetemistával elhitetik, hogy a fejvadász cégek által azonnali több százezres fizetésű állása lesz. Sajna ilyen szemét bankcentrikus világban élünk :(
2013. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!